Eesti Vabariik 100 maratoni võitis rajarekordiga britt Jonathan Rosenbrier

Jonathan Rosenbrier võitjana finišis. Foto: Laura Tammesoo
Jonathan Rosenbrier võitjana finišis. Foto: Laura Tammesoo

Täna Pärnumaal toimunud Eesti Vabariik 100 maratoni, mida teatakse varasemalt kui Võidupüha maratoni, võitis teist aastat järjest Jonathan Rosenbrier Suurbritanniast.

Briti võiduaeg oli täna 2:37.06, mis on üle kahe minuti parem kui tema mullune tulemus. Eelmisel aastal jooksis ta maratoni ajaga 2:39.12. „Kui arvasin, et eelmisel aastal oli tuul väga tugev, siis sel korral jooksime justkui vastu seina. Tegime väikeses pundis tõhusat koostööd, kuid viimasel 12 kilomeetril pidin siiski üksi jooksma. Soovin tänada mehi, kellega rohkem kui poole maast koos jooksmine,“ rääkis senise rajarekordi purustanud Rosenbrier. Teise koha sai möödunud aastal kolmas olnud Indrek Ilumäe (Treeningpartner) ajaga 2:41.43. Kolmandaks tuli Ranno Erala 2:44.33-ga.

“Esimesed 14 km jooksime neljase grupiga. Kaupo Sasmin tegi suure töö ära. 17 km alates tõsteti tempo üles. Poole maani olime kolmekesi koos, kuid joogipunktis kohmitsesin liiga kaua ning inglane ja Sasmin tõmbasid vahe sisse. Ülejäänud tee jooksin mõnusalt lõpuni,” sõnas Ilumäe ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. 35. kilomeetril jõudis ta Sasminile järgi ja möödus, Sasmin katkestas. “Eesmärgiks oli koht poodiumil. Arvestades ilmaolusid ning rahulikult joostud teist poolt võib aga ajaga väga rahul olla,” lisas Ilumäe.

Naistest võitis maratoni Kaidi-Keir Kukk ajaga 3:26.57. Teisena lõpetas Kadri Raudvere 3:32.40-ga. Kolmandaks tuli mitmekordne Võidupüha maratoni võitja Klarika Kuusk (Treeningpartner) 3:36.51-ga. “Mul on hea meel, et vähemalt jalg pidas vastu. Loodan, et saan esmaspäevast taas harjutama hakata. Jõudu ja jaksu praegu ei ole. Ajalist eesmärki omale ei seadnud. Juba teisel kilomeetril läks raskeks,” ütles Kuusk.

Pärast juuni algul toimunud Stockholmi maratoni, mille Kuusk jooksis teibitud jalaga, ei ole ta eriti haiget teinud jala tõttu jooksnudki. “Trenni ei ole saanud teha novembri keskpaigast. Enam ma ei osale enne ühelgi jooksul, kui olen korralikult trenni teinud. Natuke olen pettunud, et täna nii aeglaselt jooksin. Stockholmis suutsin isegi 30-kraadise palavaga kiirem olla,” tõdes Kuusk.

Paikuselt Reiu puhkekeskuse kõrvalt startinud poolmaratoni distantsil jäi meeste võitja selgitamine viimaste meetrite otsustada. Esikolmik mahtus 16 sekundi sisse. Esikoha võitis Vahur Mäe (Täppsortlased) ajaga 1:17.23. Vaid kahe sekundiga kaotas talle Martin Tarkpea. Kolmanda koha sai Jürgen Külm (Treeningpartner) 1:17.39. Naistest võitis poolmaratoni soomlanna Katarina Skräddar tulemusega 1:19.18. Teiseks tuli Õnne-Liina Jakobson (Sparta) 1:31.43-ga ja kolmandaks Kristiina Nurk (Treeningpartner) 1:32.16-ga.

Eesti Vabariik 100 maratoni tulemused