Eesti võistkond osaleb esmakordselt trepijooksu EMil

Trepijooksude korraldamisega tegi Eestis algust Valdo Jahilo. Foto: Tallinna Tõusujooksusari
Trepijooksude korraldamisega tegi Eestis algust Valdo Jahilo. Foto: Tallinna Tõusujooksud

Eesti võistkond osaleb 12. märtsil Poolas Varssavis trepijooksu Euroopa meistrivõistlustel. Varem ei ole Eesti tiim ametlikult nii kõrgel tasemel kaasa löönud.

Eesti võistkond on komplekteeritud MTÜ Tallinna Tõusujooksud poolt korraldatud trepijooksuvõistluste esikümnesse jõudnud sportlastest. Tiimi kuuluvad Indrek Vait, Margit Udikas, Astrid Mai Barsegjan, Ann Valang ja Kadri Veske. Nimelise kutse võistlustele on EMi korraldajad saatnud veel endisele olümpiasportlasele Egle Uljasele.

Tallinna Tõusujooksude sarja korraldaja Valdo Jahilo sõnul on varasematel aastatel käinud Euroopa meistrivõistlustel osalemas mõned üksiküritajad kutsetega, kuid ametlikult läheb Eesti võistkonnana tänavu tiitlivõistlustele esimest korda. „Kui ma trepijooksude korraldamisega alustasin, ei olnud meil veel kontakte Euroopa ja maailma trepijooksude organisatsioonidega. Praegu tundub, et asi on küps,“ ütles Jahilo Jooksuportaalile. Eelmisel aastal oleks võinud küll tiimi välja panna Dubais toimunud MMile, aga suurte kulutuste tõttu jäi ettevõtmine ära. „Varssavi asub lähedal ja sinna on lihtne minna,“ lisas Jahilo.

Euroopa meistrivõistlused toimuvad seekord Varssavis büroohoones Rondo 1, kus osalejaid ootab ees kolm starti: sprint 19. korrusele, täispikk distants 38. korrusele ja finaal, kus tuleb samuti joosta 38 korrust. Kohapunkte saavad iga jooksu 30 paremat. Jahilo loodab, et vähemalt kaks naist ja Indrek Vait jõuavad EMil 30 parema hulka. Kuigi tegemist on Euroopa meistrivõistlustega on võistlused avatud ka teistele külalisvõistlejatele Austraalias ja Ameerikas. Poolakad on ühed tugevamad trepijooksjad Euroopas.

Esmaspäeviti toimuvad Tallinna teletorni trepijooksu vabatreeningud. Avatud treeningud teletornis toimuvad veel 29. veebruaril, 14. märtsil, 21. märtsil ja 28. märtsil. Algus kell 18.00.

JOOKSUPORTAAL