Eestis käivitub rattaorienteerumise sarivõistlus

Ülejärgmisel aastal toimuvad Eestis rattaorienteerumise maailmameistrivõistlused, kuid alles tänavu märtsis loodi siinmaal esimene vastava spordiala klubi Metsaratturid.

Klubi sai asutatud rattaorienteerumise populariseerimiseks, võistluste korraldamiseks, huviliste koondamiseks ja eesti rattaorienteerumisele järelkasvu loomiseks. Seni on spordiala olnud tavaorienteerumisklubide juhuslik kõrvaltegevus, mis püsinud üksikute huviliste tõttu.

Ühtlasi käivitub sel aastal ka neljast etapist koosnev rattaorienteerumise sari, mis on täiendavaks motiveerijaks Eesti meistrivõistluste kõrval.

Sarja esimesed kaks etappi leiavad aset juba 7. ja 8. mail Soodla veehoidla ümbruses. Neist teine juhtub olema Emadepäeval ja seega on kõigile naistele osavõtta tasuta. Lisaks annavad korraldajad igalt stardilt ühe euro Eesti Vähiliidu roosalindi fondi ehk võitluseks rinnavähi vastu.

Täpsem info sarjast, Kevad-MTBO (esimene ja teine etapp) juhend ja registreerumine koduleheküljel: http://sites.google.com/site/metsaratturid/.

ERR SPORT / Metsaratturid