Tulemas on staadionijooksude sari

Jooksjad Kadriorus staadionil võistlemas. Foto: Marko Mumm/EKJL
Jooksjad Kadriorus staadionil võistlemas. Foto: Marko Mumm/EKJL

3. novembril Türil koos olnud kestvusjooksu ümarlaud otsustas käivitada staadionijooksude sarja ning teha kohalikele seeriajooksudele eraldi noortejooksud.

„Üritame järgmisel aastal Mati Lillialliku ja Spordiürituste Korraldamise Klubi abiga tekitada paar uut võistlust ja seniste seeriajooksu etappide baasil staadionijooksusarja, mille on eesmärk saada joonele kogu meie paremik, lisaks konkurentsi tugevdamiseks mõned väliskülalised,“ rääkis Eesti kergejõustikuliidu kestvusjooksu alarühma juht Toomas Tarm ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Mati Lilliallik nõustus asja vedama, kui treenerid ja klubid võtavad vastutuse ning toovad oma sportlased võistlema. “Tegime mõned ettepanekud eri seeriajooksude (Kohila, Viljandi, Kuressaare) kalendri kooskõlastamiseks, et see oleks loogiline ja ei kattuks väga,” lisas Tarm.

Kohalike seeriajooksude osadele etappidele on kavas teha eraldi noortejooksud vanuseklassidele U14 ja U16, kokku neli etappi. Need toimuksid 9. mail Viljandis 1500 m, 3. juunil Tartus 1000 m, 8. augustil Kohilas 800 m ja 18. augustil Pärnus 600 m. Autasustatakse hooaja lõpus vanuseklassi kolme paremat ja kõikidel etappidel osalenud noorte vahel pannakse välja loosiauhinnad.

Tarm tutvustas ümarlauale spordiklubi Jooksupartner uut kestvusalade seeriajooksu ideed. 2018. aasta võimalikud etapid ja distantsid oleksid 16. mail Kohilas 3000 m, 31. mail Tallinnas 800 m, 3. juunil Tartus 1500 m, 18. juulil Viljandis 2000 m ja 18. augustil Pärnus 1000 m.

Ümarlaud teeb Kergejõustikuliidu saavutusspordi komisjonile ettepaneku noortele kevadise laagri korraldamiseks. „Laager toimuks aprilli lõpus,kestusega nädal aega ja kohaks ilmselt Jõulumäe või Kääriku. Kaasrahastajateks oleksid Eesti kergejõustikuliit ja sportane/klubi. Alaliidu toel oleks laagrisse kutsutud iga vanuseklassi kaks-kolm paremat poissi ja tüdrukut, ülejäänud saavad osaleda omafinantseeringuga,“ ütles Tarm.

Ta tegi ettepaneku kestvusjooksu komisjoni moodustamiseks, mis võiks kokku saada vähemalt paar korda aastas ja kuhu kuuluksid erinevate kestvusjooksu valdkondade esindajad. Kaasatud on ka kõik teised huvilised, kes ümarlaudadel osalenud.