Eestit esindab juunioride ja U23 talialade MM-il 13 sportlast

Esmaspäeval algavad Rumeenias Rasnovis  juunioride ja U23 talialade maailmameistrivõistlused. Eestit on tiitlivõistlustel esindamas 13 sportlast.

Murdmaarajad asuvad Rasnovist 30 km kaugusel Cheile Gradisteis. Kahe nädala eest võõrustati sealsamas laskesuusatamise noorte ja juunioride MM-i, kuid täna võitlevad korraldajad pea 15 kraadise soojalainega ning lumeolud kohapeal on äärmiselt kriitilised. Rahvusvahelise Suusaliidu teatel sõidetakse sprint 1,3 km ja distantsid 2,5 km ringil.

Murdmaasuusatajaid asub Rasnovis starti kaheksa. Juunioride liider on mullu MM-il kahel korral 13. koha saanud 19-aastane Kaarel Kasper Kõrge (RR Suusaklubi).

Kaarel Kasper Kõrge. Foto: Scanpix
Kaarel Kasper Kõrge. Foto: Scanpix

Lisaks kuuluvad koondisesse veel temast aasta nooremad Martin Luts (Nõmme Spordiklubi), Karl Erik Rabakukk (Nõmme Spordiklubi) ja Rico Jaanipere (Alutaguse Suusaklubi). Naisjuunioridest on võistlustules Seila Peek (Põhjakotkas Viljandi). Anette Veerpalu vigastas võistluseelses laagris Rumeenias kätt ja nii jääb tema tiitlivõistlustest eemale. U23 vanuseklassis on Eestit esindamas Marko Kilp (Võru Suusaklubi), Alvar Johannes Alev (Suusaklubi Jõulu) ja Andreas Veerpalu (Sparta Spordiselts).

Neljaliikmelise kahevõistluse koondise liidriks on medlaimõtetega starti minev ja viimast aastat juunioride vanuseklassis võistlev Kristjan Ilves (Elva Suusaklubi). Debüüdi juunioride tiitlivõistlustel teevad Kristjani noorem vend Andreas Ilves (Elva Suusaklubi), Klaus Mark Kolpakov (AndsumäeSK/Võru Spordikool) ja Ivo Niklas Hermanson (Nõmme Spordiklubi). Eesti ainuke esindaja suusahüpetes on Kevi Maltsev Elva Suusaklubist. Kahevõistlejad ja suusahüppaja Kevin Maltsev on hetkel võistluseelses treeninglaagris Ramsaus.

Video: Kaarel Kasper Kõrge tänasel treeningul https://www.youtube.com/watch?v=2BHAz2-Afic