Eestlannade esitus jäi MK-etapil tagasihoidlikuks

Regina Oja. Foto: Scanpix

Kolm eestlannat startisid täna Saksamaal Ruhpoldingus laskesuusatamise maailmakairkaetapil naiste 15 km individuaaldistantsil, kus jäid lõpetajate protokollis tagumisse poolde.

Parima eestlanna sai esimeses kolmes tiirus igaühes ühe möödalasu teinud ja sellega kolm trahviminutit teeninud Regina Oja 99 lõpetaja seas 70. koha, kaotades võitjale 5.35,3. Viis trahviminutit saanud Tuuli Tomingas piirdus 83. kohaga (+6.38,2). Ta eksis esimeses tiirus ühe korra, teises samuti ühe korra, kuid kolmandas kaks korda ja viimases taas ühe korra.

“Sõidutunne oli hea, kõik klappis. Oligi liiga ideaalne juba. Ilmselt peas tajusin, et kõik täna ideaalselt sujunud. Pealelaskmine, soojendus, suusatest, enesetunne, öösel magamine jne. Ilmselt lõi tiirus alateadvuslikult närvi sisse, ise ei teinud tuntavaid vigu,” ütles Tomingas Jooksjale. “Oleksin täna ühe möödalasu teinud või nulliga lasknud, saanuks ka massistarti ilmselt,” viitas ta pühapäeval toimuvale naiste 12,5 km sõidule. Enda tasemega sportlastega sõites meeldib Tomingasele ühisstart, aga MK-l on tema lemmik sprindidistants.

Ka Grete Gaim tegi viis möödalasku – esimeses tiirus ühe, teises koguni kolm, kolmanda tiiru läbis ta puhtalt ning viimases eksis taas ühe korra. Sellega platseerus ta 97. kohale (+8.47,3).

Tänase sõidu võitis oma tänavuse hooaja esimese MK-etapi võiduni jõudnud itaallanna Dorothea Wierer, kes laskis kõikides tiirudes märgid alla ja läbis distantsi ajaga 41.29,0. Talle kaotas 12,7 sekundiga tänane sünnipäevalaps soomlanna Kaisa Mäkäräinen, kelle kontole kogunes üks trahviminut esimese tiirus tehtud ainsa eksimuse eest. Mäkarainenil täitus täna 35. eluaasta.

Kolmandale kohale tuli üllatuslikult kanadalanna Rosanna Crawford (+21,2), kelle jaoks on tegemist elu esimese poodiumikohaga. Viimaste startijate seas võistlusrajale pääsenud naine näitas tiirudes kindlat kätt ja silma.