Eestlased kaotasid suusavahetusega sõidus võitjale üle 6 minuti

Karel Tammjärv. Foto: Scanpix
Karel Tammjärv. Foto: Scanpix

Karel Tammjärv ja Raido Ränkel kaotasid täna Norras Lillehammeris murdmaasuusatamise maailmakarikaetapil 15 km+15 km suusavahetusega sõidus võitjale üle kuue minuti, lõpetades võistluse 50. koha kandis.

Tammjärv sai 48. koha (+6.39,2) ja Ränkel 51. koha (+6.41,9). Karel Tammjärv ei tahtnud oma tänast võistlust üldse kommenteerida, küll aga tegi seda Raido Ränkel. “Kuna seisund on hetkel nõrk, siis tahtsimegi treeneriga, et saaks täna pika ja tugeva pingutuse teha. Mootor ei jaksa pöördeid üleval hoida, see tähendab anaeroobses tsoonis ei jaksa pingutada. Nüüd teemegi kahenädalase tsükli mägedes treenides, et aeroobne põhi uuesti alla laduda,” ütles Ränkel Jooksjale.

Norrasse jäi koguni nelikvõit. Esikoha võttis Johannes Hösflot Kläbo, kes edestas Martin Johnsrud Sundbyd 1,3 sekundiga ja Hans Christer Holundi 6,9 sekundiga. Esimesena pidi poodiumikohata leppima Simen Hegstad Krüger (+10,9).

Naiste 7,5 km+7,5 km suusavahetusega sõidu, kus eestlannad ei osalenud, võitis rootslanna Charlotte Kalla, kes näitas koha kätte kolmele järgnenud norralannale. 19,7 sekundiga jäi maha Heidi Weng, 43,6 sekundiga Ragnhild haga ja 54,3 sekundiga Marit Björgen.

Meeste 15+15 km suusavahetusega sõidu tulemused

Naiste 7,5 km+7,5 km suusavahetusega sõidu tulemused