Eestlased jäid Rukal klassikasõidus punktikohtadest kaugele

Raido Ränkel. Foto: MARGUS ANSU/TARTU POSTIMEES

Eesti suusatajad jätkasid täna Soomes Ruka maailmakarikaetapil klassikasõitudega, kuid ükski neist 30 parema hulka ehk punktikohale ei jõudnud. Eestlastest parimana sai Raido Ränkel 54. koha.

Meeste 15 km klassikatehnikasõidu võitis soomlane Iivo Niskanen ajaga 35,27,6. Teisena lõpetanud norralane Emil Iversen kaotas talle 10,2 sekundiga ja kolmas olnud norralane Martin Johnsrud Sundby +11,2 sekundiga. Eestlaste parimana sai Raido Ränkel 54. koha (+2.16,2). “Sõit ise oli tuim nii keskmise pulsi kui maksimum pulsi varu jäi ca 7 lööki. Alustasin hästi, 1,4 km peal asusin 16. kohal, aga edasi laks sõit tuimaks. Loodan, et järgmisel nädalal olen parem. Täna polnud lihtsalt hea päev,” ütles Ränkel Jooksjale.

Teiste eestlaste kohad: Algo Kärp 66. koht (+2.53,3), Karel Tammjärv 68. koht (+2.57,3), Aivar Rehemaa 80. koht (+3.31,8). 98 startinud mehest lõpetas distantsi 96. Ka Karel Tammjärv lootis paremat, kuid tal ei olnud samuti hea päev.

“Täna ei saanud mingil põhjusel pulssi üles. Eelnevate võistlustega paranes järk-järgult anaeroobses tsoonis oldud aeg. Süda ei löönud piisavalt suure sagedusega. Rahuoleku pulsid hommikuti olid paar päeva kehvad ja midagi läks viimaste päevade jooksul viltu. Järgnevate päevade jooksul kodus teen ühe jõutreeningu ja teisipäeval mõned kiirendused,” tutvustas Tammjärv Jooksjale oma lähiplaane. Ta Läheb järgmisel nädalavahetusel Lillehammerisse optimistlikult ja tahab parema soorituse teha. “Mul on tohutu nälg näidata paremat sõitu. Olen terve suve-sügise tööd teinud. Tean, et tänane ei olnud selle töö õiglane tasu,” lisas Tammjärv.

Naiste 10 km klassikatehnikasõidu võitis lapse sünnitamise järel tippsporti naasnud norralanna Marit Björgen ajaga 26.55,2. Teiseks tulnud soomlanna Krista Pärmäkoski kaotas Björgenile 4,6 sekundit. Kolmandana lõpetas norralanna Heidi Weng (+12,7). Ainsa eestlannana startinud Laura Alba sai 50. koha, kaotades võitjale 2.46,1. Kokku osales 79 suusatajat.

Järgmisel nädalavahetusel sõidetakse Norras Lillehammeri minituur, mis on samuti maailmakarikaetapp. Seal on kavas klassikasprint, vabatehnikasõit ja klassikasõit tagaajamisena ehk starditakse kahe eelneva tulemuse põhjal pingerea alusel.