Eestlased võitsid Läti meistrivõistluste etapilt kaks medalit

Nädalavahetuse Riias peetud Läti meistrivõistluste kuuendalt etapilt said eestlased kaks medalit.

„Tublimad olid seekord meie õrnema soo esindajad, tõsi küll, kus konkurents ka pisut hõredam on,“ sõnas Jaan Veeranna, kes on BMX spordiala suurim edendaja Eestis.

Miina Ojasild (vasakul) tuli Läti meistrivõistlustel hõbedale.
Miina Ojasild (vasakul) tuli Läti meistrivõistlustel hõbedale.

Tüdrukute kõige nooremas vanuseklassis tegi tublit sõitu Miina Ojasild (Tartu Velo), kes eelsõitudest teisena finaali pääses ning sealt ka hõbemedali võitis. Esikoha pälvis selle vanuseklassi suveräänne liider, Liva Lizete (Glazere Talava/VBSS) Lätist.

Tüdrukute G14+ vanuseklassis saavutas Ketlin Tekkel (Freedown) kolmanda koha. Võitjaks selles vanuseklassis osutus Lelde Šuma (Madona).

„Poiste vanuseklassides seekord nii hästi ei läinud, kuna poisid olid just tulnud Valmieras toimunud raskest viiepäevasest treeninglaagrist ja sõiduteravusest jäi seetõttu vajaka,“ avaldas Veeranna tagamaid.

Ometi võideldi vapralt ja osavõturohkeimas vanuseklassis, B8, saavutasid Rasmus Kiss (Feedown) 19. koha ja Tõnis Mugra (Tartu Velo) 20. koha. Võitjaks selles vanuseklassis oli kohalik poiss, Edgars Langmanis (Rigas Favorits/RRS).

Veel oli eestlastest osalemas Karl Lausing (Tartu Velo), kes B12 vanuseklassis saavutas 12. koha. Võitjaks osutus Rolands Ritins (Ozolen).

Kokku osales Läti Meistrivõistluste kuuendal etapil 252 ratturit.