Eile MK-etapil oma parima tulemuse teinud Kristjan Ilves täna 19.

Kahevõistleja Kristjan Ilves./Foto: SILLE ANNUK POSTIMEES/SCANPIX
Kahevõistleja Kristjan Ilves. Foto: SCANPIX

Kui eile tegi Eesti kahevõistleja Kristan Ilves Soomes oma elu senise kõige parema soorituse, saades MK-etapil 12. koha, siis täna kuulus talle 19. koht.

Ilves hüppas täna suurel mäel 135 meetrit, mille eest anti talle 141,6 punkti. Sellega asus ta pärast hüppevõistlust 10. kohal. Hüppemäel näitas parimat tulemust jaapanlane Akito Watabe, kellest Ilves jäi 10 km murdmaarajale minnes maha 1.08. Paraku pidi eestlane suusarajal loovutama mitu kohta ja jõudis finišisse 19. kohal, kaotades lõpuks jaapanlasele Watabele 1.46,5.

“Täna hüppemäel oli enamvähem sooritus, tõuge jäi natuke hilja peale, aga muidu okei. Sõit raskepoolne, viimane ring läks raskeks, aga arvestades, et vorm ei ole veel kõige teravam, siis pole kõige hullem. Loodetavasti läheb võistlustega paremaks,” kommenteeris Ilves Jooksjale oma tänast võistlust.

Jaapanlase järel sai teise koha soomlane Eero Hirvonen (+31,7), kes hüppe järel asus 9. kohal. Kolmandaks tuli sakslane Johannes Rydzek (+32,8). Murdmaasuusatamist alustas ta 8. kohalt.

Eile tegi Kristjan Ilves MK-sarjas oma senise parima tulemuse, lõpetades Kuusamos võistluse 12. kohal, kusjuures hüppe järel asus ta 10. kohal. 5 km suusasõidul läks eestlasel kukkumise tõttu pool minutit kaduma. Kukkumiseta oleks Ilves kerkinud 9. kohale. Eilse võistluse kaksikvõit läks Norrasse. Espen Andersen edestas Jan Schmidi 7,7 sekundiga. Tänane võitja jaapanlane Akito Watabe piirdus eile kolmanda kohaga, kaotades Andersenile 11 sekundiga.

Hüppevooru järel 10. kohal olnud Ilves kaotas 5 km suusadistantsil kaks positsiooni ning pälvis 12. koha. Andersenist oli eestlane aeglasem 2.13,8.

Ruka MK etapi tänase kahevõistluse tulemused