Ekideni Eesti meistritiitli võitis Treeningpartner

Ekideni kolm paremat võistkonda poodiumil. Foto: EKJL
Ekideni kolm paremat võistkonda poodiumil. Foto: EKJL

Tallinnas Pirital Lillepi pargis selgitati täna Eesti meister ekidenis ehk kuuest vahetusest koosnevas teatejooksus, mille käigus läbitakse maratoni distants. Eesti meistriks krooniti Treeningpartneri I võistkond kahe Sparta võistkonna ees.

Kui varasematel aastatel on meeste ja naiste arvestust peetud eraldi, siis sel aastal otsustas Eesti kergejõustikuliit, et naiskondade vähese osavõtu tõttu tehakse segatiimid. Eesti meistrtitiitli võitis Treeningpartneri I võistkond koosseisus Priit Lehismets, Kaisa Kukk, Viivi-Anne Soots, Mark Abner, Kristiina Nurk ja Jaanus Kallaste. Tiim läbis maratonidistantsi (5 km + 10 km + 5 km + 10 km + 5 km + 7,195 km) ajaga 2:28.11.

Treeningpartneri teist vahetust ( 10 km) jooksnud Kaisa Kukk alustas oma vahetust kolmandalt kohalt, kuid suutis võistkonna tõsta liidriks. “Kaks nädalat on Tallinna maratonist möödas, ega ma veel väga hästi sellest taastunud ei ole. Teisipäeval jooksin politsei krossijooksu meistrivõistlustel Nõmmel,” ütles Kukk ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Ta tänas oma tiimikaaslasi, kes täna samuti head tööd tegid.

Treeningpartneri tiimis andis olulise panuse Mark Abner, kes sattus oma vahetust (10 km) jooksma Sparta võistkonda esindanud Roman Fostiga. “Tunne oli sel nädal ebakindel ja vaimselt olen ka kuidagi jooksmise mõtted välja visanud, kuna kaitseväe ajateenistus kohe tulemas. Ometi tundus täna üllatavalt hea joosta. Liiga kõva heitlus Romaniga ei olnud. Esimesel ringil pabistasin ikka, et võib-olla ta püüab mind kinni. Ring ringi järel hüüti, et vahe suureneb ja see andis jõudu juurde ning keskendusin oma tempole,” rääkis Abner ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Tuul on Pirita tee lõigul igal aasta olnud ja see tema sõnul liiga palju jooksmist raskemaks ei teinud.

Hõbemedalid kuulusid ajaga 2:29.11 mullusele meeste ja naiste tiimide arvestuse võitjale Sparta Spordiseltsi võistkonnale, milles jooksid Ats Sõnajalg, Pille Hinn, Maria Veskla, Roman Fosti, Brit Rammul, Roman Hvalõnski. Pronksmedalid riputati täna kaela Sparta Spordiseltsi II võistkonnale. Lõpuaja 2:32.58 jooksid välja Martin Vilsimäe, Daana Suun, Õnne-Liina Jakobson, Sander Jürs, Katrina Stepanova, Tõnu Lillelaid.

Kokku osales ekideni Eesti meistrivõistlustel kümme võistkonda. Esikolmikule järgnesid SK Jooksupartner, Täppsportlased, Head Inimesed, Nõmme KJK, Audentese SK, SK ProRunner, Treeningpartner II.

Ekideni Eesti meistrivõistluste kõik tulemused