Elektrum viib Raido Ränkeli olümpiamängudele

Elektrum Eesti on juba 2012. aastast toetanud andeka Eesti murdmaasuusataja Raido Ränkeli pürgimist suusamaailma eliiti. Eesti murdmaasuusatamise hooaja alguse pressikonverentsil pikendati toetuslepingut kuni 2018. aasta taliolümpiamängudeni.

Raido Ränkel. Foto: Scanpix
Raido Ränkel. Foto: Scanpix

Raido Ränkel näitas juba käesoleva aasta alguses Sotšis toimunud taliolümpiamängudel, et suudab parimatel päevadel sõita maailma tippudega võrdses tempos ning pakkus sprinditeates Eesti suusasõpradele ülevaid hetki. Mitmekordne Eesti meister erinevatel murdmaadistantsidel on alanud hooaja suurimaks sihiks seadnud Falunis toimuva murdmaasuusatamise MMi ning kindlasti ka koduse Otepää MK etapi. Kaugem eesmärk on aga muidugi seotud 2018.aasta taliolümpiamängudega.

„Oleme siiralt veendunud, et Raido Ränkel on suuteline end murdma maailma suusatippude hulka ning 2018. aasta olümpiamängudeks on ta jõudmas just parimasse suusatajaikka. Tahame olla talle sellel tippu jõudmise raskel teekonnal toeks,“ kinnitas Elektrum Eesti juhatuse esimees Raivo Videvik noore suusataja toetamise jätkamist. Kindlustunnet Ränkeli edusammudesse lisab ka liitumine maailma parimate hulka kuuluva suusataja Aleksei Poltoranini meeskonnaga.
Mati Alaveri sõnul saab Ränkel treenida Otepääle elama asunud Poltoranini tiimi täieõigusliku liikmena ning just see võib Eesti suusatajale olla eeloleval OM tsüklil nii suurimaks väljakutseks kui ka võimaluseks areneda täiesti uuele tasemele.
„Raido pühendunud töö paneb mind treenerina huviga ootama tema MK sarja avastarte. Hooaja tähtsaimaks võistluseks on Raidole 18. veebruarist kuni 1.märtsini Rootsis Falunis toimuv MM, kus Raido tõelise universaalina teeb vähemalt 4 starti. MM-i kulminatsiooniks võiks Raido jaoks kujuneda 1. märtsil sõidetav 50 km ühisstardiga klassikamaraton,“ lausus Ränkelit treeniv Alaver.

„Elektrum Eesti on suure missioonitundega ettevõte ja heameel on, et Raido Ränkeli toetamine ei ole ainult ühe hooaja tegevus. Endise tippsportlasena oskan hinnata seda toetust ja kindlustunnet, mida tipptasemel sportlane vajab ning pikaajaline koostöö annab Raidole kindlustunde teel spordimaailma tippu. Loodame, et Raido valmistab eelolevatel hooaegadel oma tulemuste ja sihikindluse ning töökusega rõõmu kõikidele osapooltele, nii toetajatele, koostööpartneritele  kui ka fännidele,“ lisas Eesti Suusaliidu peasekretär ja endine tippsuusataja Jaak Mae.