Eliud Kipchoge püstitas Berliini maratonil võimsa maailmarekordi (video)

Eliud Kipchoge Berliini maratoni finišis. Foto: Scanpix

Olümpiavõitja keenialane Eliud Kipchoge võitis täna Berliini maratoni maailmarekordilise tulemusega 2:01.39. Eelmine tippmark 2:02.57 kuulus aastast 2014 tema kaasmaalasele Dennis Kipruto Kimettole, mis samuti joostud Berliini maratonil.

Tempomeistrite vedamisel läbis Kipchoge täna Berliinis esimesed 5 km ajaga 14.24, 10 km 29.21-ga ja 15 km 43.38-ga. Pärast seda astusid kaks “jänest” kõrvale ja viimane aitas keenialast poole distantsini joosta 1:01.06-ga. Kui 25 km sai läbitud ajaga 1:12.24, lõpetas ka viimane “jänes” oma töö ja edasi pidi Kipchoge viimased 17 kilomeetrit üksi lõpuni vastu kestma. 35 kilomeetrit kattis keenialane 1:41.00-ga ja 40 kilomeetrit 1:55.32-ga.

Teisena lõpetanud keenialane Amos Kipruto kaotas Berliini maratoni võitjale ligi viieminutiga, saades lõpuajaks 2:06.23, kolmandaks tuli samuti keenialane Wilson Kipsang 2:06.48-ga. Naistest võitis maratoni rajarekordiga 2:18.11 keenialanna Gladys Cherono. Teise koha sai  etioopialanna Ruti Aga 2:18.34-ga ja kolmanda koha etioopialanna Tirunesh Dibaba 2:18.55-ga. Maratoni ajaloos esimest korda jooksid kolm esimest naist alla 2:19.