Elu on lill

TriSmile laagri ühisfoto.
TriSmile laagri ühisfoto.

Või hoopis „Naabrist paremaks“, „Sport on elu“, „Kohvik“, „Mõõdukalt“ – need on näited triatloniklubi TriSmile kevadlaagri rattatreeningute gruppide nimedest. Linnud hakkavad lõunast tagasi tulema, kuid tuhatkond eestimaalast liigub kevadel lõuna poole laagrisse.

TriSmile on kevadlaagreid korraldanud juba üheksa aastat ning viimastel aastatel Mallorcal. Aprilli kahe esimese nädala jooksul osales laagris 120 inimest eesmärgiga koguda ujumise, ratta ja jooksukilomeetreid ning puhata sportlikult. Igaüks saab valida vastavalt oma eesmärkidele ja ettevalmistusele vajalikud treeningrühmad treenerite juhendamisel ning tegevust ja aktiivset tegevust jagub kogu perele.

Raivo E. Tamm valmistub täispikaks triatloniks

Eelmisel aastal Ironman poolpika triatloni läbinud ning sel aastal peaeesmärgina Ironman Tallinn täispika triatloni läbimiseks valmistuv Raivo E. Tamm oli meeldivalt üllatunud laagri heast korraldusest ning rohkest ratturitest teedel. „Mõtlesin, et see on rohkem selline triatloniklubi ühine reis ja olemine, kuid sattusin hoopis teise maailma. Mulle väga meeldib,“ ütles Tamm.

Kevadlaagri ajakava ja treeningplaan on üles ehitatud väikeste etappidena ning selliselt, et igaüks leiaks endale sobiva tempo ja mahud. „Sellel aastal tegime treeninguplaani veelgi mitmekesisemana, et treeningugrupid oleksid väiksemad ning nii rattarajal kui ka ujumistreeningutes saaks võimalikult palju individuaalset lähenemist ning alati on meil olnud ka mõni rahvusvaheline treener,“ rõhutas laagri peakorraldaja Margus Püvi. Jooksutreeningud, hommikune sörkjooks, seminarid nii treeningute sisu kui ka erinevate sporditoodete tutvustamiseks, ühine vaba aeg ja muu teevad kahenädalase laagri mitmekülgseks ning kogu perele toredaks.

Ligi tuhat rattakilomeetrit

Ujumistreeningud toimuvad basseinis ning lisaks toimusid mitmed avaveeujumised meres. Rattakilomeetrite ja tundide mahud on kõige suuremad ning kogu laagriga tuleb 700-1000 km kenasti kokku, mis annab kevadistele spordiüritustele ja triatlonisuvele tugeva baasi. Erinevad jooksutreeningud on samuti lahutamatu osa treeningplaanist.

Ain-Alar Juhanson, treener ning Ironman sarja Eesti triatlonvõistluste peakorraldaja jaoks oli sellel aastal üllatuseks näha täiesti uusi inimesi. „Kindlasti ka tänu Ironman võistlustele ning mitmetele eeskujudele on triatlon saamas juurde populaarsust ning selle tõttu on kevadise pikema treeninglaagri huvi kasvanud samuti oluliselt. Tutvumisõhtul sai selgeks, et laagrisse on tulnud väga erineva taustaga harrastussportlasi, kes on rohkem tegelenud ujumise, rattasõidu või jooksmisega, kuid kes on oma eesmärgiks seadnud Ironman 70.3 Otepää poolpika või Ironman Tallinn täispika triatloni läbimise,“ rääkis Juhanson. „Nii Raivo E. Tamm kui ka Kalev Kruus liitusid laagriga just sellel eesmärgil, et saada oluline põhi suvisteks Ironman võistlusteks Eestis.“

Kevadine laager on esimene ja üks kümnest sündmusest, mida triatloniklubi TriSmile tänavu korraldab. Lisaks Ironman sarja triatlonivõistlustele on 2018. aastal EM-võistlused Tartus ning klubi korraldada on ka teisi spordisündmusi.

Tekst: Kalmar Kurs
Foto: TriSmile