Elva järvedejooksul sündis naiste rajarekord

Naiste esikolmik autasustamisel. Vasakult: Katrin Kütt, Keiti Mets, Kelli Mets.
Täna toimunud Elva jooksusarja teisel osavõistlusel – 7,2 kilomeetrise Elva järvedejooksul sündis uus naiste rajarekord, sellega sai hakkama Keiti Mets, läbides distantsi ajaga 27.21.
Keiti ise seda jooksu võistluseks nimetama ei kippunud. “Võtsin seda pigem raske treeninguna. Enamuse ajast jooksin koos meestega. Vahelduseks staadionijooksudele oli mõnus maastikul joosta. Pigem jooksin üksi, Katrin Kütt ja Kelli mets jäid tahapoole,” rääkis Keiti Mets Jooksuportaalile. Naistest järgnesid talle teisena lõpetanud Katrin Kütt tulemusega 28.31 ning kolmandana Keiti õde Kelli Mets ajaga 29.01.
Meestest võitis jooksu Allar Lamp täpselt 23 minutiga. Teiseks tuli Rauno Laumets 23.27-ga ja kolmandaks Kristo Reinsalu 24.22-ga.  “Võit tuli teenitult, pidin ikka tööd tegema, et Laumets maha raputada,” ütles Lamp Jooksuportaalile. Teisele 3,6 kilomeetri pikkusele ringile minnes õnnestus tal Laumetsast lahti rebida. Kokku võistles Elva järvedejooksul erinevatel distantsidel üle 220 suure ja väikse jooksusõbra. Elva jooksusarja kolmas etapp on ees 25. oktoobril, mil kavas kolmekilomeetrine raske trassiga Elva mäejooks.