Elva jooksusarja esimese etapi võitsid Kaur Kivistik ja Karmen Alnek

13. juunil toimunud Elva jooksusarja esimesel etapil 3 km pikkusel Elva mäejooksul tulid võitjateks meestest Kaur Kivistik ja naistest Karmen Alnek. Järskude tõusude-languste ning äkiliste kurvidega rada kulges Arbi järve ning Elva suusahüppemäe ümbruses, kokku oli rajal 11 tõsisemat tõusu. Kaur Kivistik ja 2009. aasta Elva jooksusarja üldvõitja Ivar Ivanov jooksid suure osa distantsist koos, kuid raja teisel poolel saavutas Kivistik edumaa ja lõpetas ajaga 11.03,5 ehk seitse sekundit Ivanovist eespool. Joostud aeg osutus 12 sekundit kiiremaks Margus Pirksaare mullusest võiduajast. Terise koha sai Ivar Ivanov ajaga 11.11,1. Kolmandana lõpetas Andres Hiiemäe 12.44-ga.
Naistest oli veenvalt kiireim Karmen Alnek, kes kordas oma mullust võitu ajaga 14.04,1.
Elva jooksusarja kuulutas avatuks olümpiavõitja Erki Nool, kes tunnustas osavõtjate arvu kiiret kasvu ja jooksis ka ise ligi 140 osaleja seltsis distantsi läbi. Jooksusarjas seisab tänavu ees veel neli etappi. 4. juulil on kavas 5 km põhidistantsiga Elva järvede jooks, 8. augustil Vapramäe jooks, 5. septembril Elva rannajooks ja 31. oktoobril Elva tänavajooks. Distantsid jäävad vahemikku 2,6-5 kilomeetrit. Üldarvestusse läheb kolme parema etapi tulemus.