Elva jooksusarja võitsid Pärtel Piirimäe ja Kristel Vallaste

Elva jooksusarja kolm paremat meest autasustamisel. Foto: erakogu
Elva jooksusarja kolm paremat meest autasustamisel. Foto: Margit Partei

Eile toimus Elva jooksusarja viimase osavõistlusena Elva Järvedejooks, mille 7,3 km pikkuse distantsi võitis Eesti laskesuusakoondise treener Indrek Tobreluts. Kolmest jooksust koosneva sarja kokkuvõttes osutus võitjaks spordiklubi ProRunner esindaja Pärtel Piirimäe, kes nagu Tobrelutski, kuulub juba veteranide ehk M40 vanuseklassi. Naistest läks sarja võit spordiklubi Jooksupartner liikmele Kristel Vallastele.

Indrek Tobreluts võitis viimase osavõistluse ajaga 24.46,5. Järgmised kaks lõpetajat jäid temast kaugele maha. Teiseks tuli Martin Vilismäe ajaga 26.10,5 ja kolmandaks Andreas Kraas ajaga 26.18,2. Väga pingelist konkurentsi ei olnud. Septembris on palju rahvajookse ja seekord Elvasse tugevaid jooksjaid ei sattunud. Nii saidki vanemad mehed särada.

“Valisin endale kohe sobiva tempo, mis teistele ei sobinud ja jäin varakult üksi jooksma. Tänud peakorraldajale Margus Pirksaarele, kes hoolitses selle eest, et rajal lõbusam joosta oleks. Nimelt oli raja ääres viiuldaja, kelle nime ma kahjuks ei mäleta, kes oma lugudega tuju üleval hoidis. Hästi korraldatud ja huvitava rajavalikuga võistlus,” kiitis Tobreluts.

Naistest võitis Elva Järvedejooksu Birgit Pihelgas tulemusega 28.49,7. Teisena lõpetas Kristel Vallaste (SK Jooksupartner) ajaga 30.47,9. Kolmandaks jooksis end Kristi Kuldkepp (SK ProRunner), kelle ajaks 32.18,2.

Sarja kokkuvõttes, kus läks arvesse kolm osavõistlust – Vapramäe jooks, Elva Mäejooks ja Elva Järvedejooks – osutus meestest võitjas Pärtel Piirimäe spordiklubist ProRunner. “Sarja võit kukkus mulle sülle mõneti ootamatult, sest enne viimast etappi kaotasin liidrile Priit Simsonile 40 sekundiga, olles talle kahel esimesel, künklikumal etapil üsna veenvalt alla jäänud,” ütles Piirimäe ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Tal tekkis üldvõidu võimalus tänu sellele, et nii Indrek Tobrelutsul kui Andreas Kraasil jäi üks etapp vahele.

Elva Järvedejooksu esimese kilomeetri järel asus Pärtel Piirimäe 9. kohal. “Võtsin eesmärgiks silmsidet Priit Simsoniga mitte kaotada. Hoidsin orienteeruja Olle Kärneri taha, kes tegi ilusat ühtlast jooksu ja aitas tehnilisematel lõikudel kiirust ülal hoida. Tasapisi jõudsime Priidule järele ja möödusime temast kilomeeter enne esimese ringi lõppu,” kirjeldas Piirimäe. Simsonil oli raskeks läinud ning protokoll näitas, et ringi lõpuks kaotas ta juba Piirimäele 14 sekundiga. “Viimasel kilomeetril tegin maksimumilähedase pingutuse, sest ei teadnud, kui kaugel Priit on,” lisas Piirimäe, kes lõpetas jooksu 5. kohal, olles M40 vanuseklassis Indrek Tobrelutsu järel teine. Vahe Priit Simsoniga kärises lõpuks üle minuti.

Sarja kokkuvõttes sai Pärtel Piirimäe järel teise koha Priit Simson ja kolmanda koha Tiit Kibuspuu. Naistest võitis Elva jooksusarja Kristel Vallaste, järgnesid Kai Saar ja Kerli Valge.