Elva Mäejooksu parimad Indrek Tobreluts ja Kristel Vallaste

Kolm paremat meest autasustamisel. Vasakult: Priit Simson, Indrek Tobreluts koos lastega ja Pärtel Piirimäe. Foto: MTÜ Peedu Jooksuselts
Kolm paremat meest autasustamisel. Vasakult: Priit Simson, Indrek Tobreluts koos lastega ja Pärtel Piirimäe. Foto: MTÜ Peedu Jooksuselts

Täna toimunud Elva jooksusarja teise osavõistluse – 3 km pikkuse Elva Mäejooksu võitsid endine laskesuusataja ja praegune Eesti laskesuusakoondise treener Indrek Tobreluts ning klubi Jooksupartner esindaja Kristel Vallaste.

Meeste esikolmiku moodustasid M40 vanuseklassi kuuluvad osalejad. Indrek Tobreluts suutis 11 tõusu sisaldava trassi läbida ajaga 11.13. Esimesed 100 meetrist stardist juhtis Priit Simson, kuid seejärel võttis liidripositsiooni sisse Indrek Tobreluts. “Tõusud ei ole Elva Mäejooksul väga pikad, ajaliselt umbes 10-20 sekundilised, aga nad on järsud. Raja teeb raskeks see, et ka langused on järsud ja peab olema väga tähelepanelik, et jalga ei väänaks,” ütles Tobreluts ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Ta on varem paar korda sellel jooksul osalenud ja tahtis võrrelda oma jooksukiirust varasemate aastatega. “Kahjuks oli rada pisut muudetud ja võrdlusmomenti õiget ei saanud. Väga tugevaid jooksumehi Elvasse ei tulnud ja seetõttu võistlesin pigem ise-endaga. Ilm oli meeldivalt soe (+30) ja sain kerge vaevaga naha märjaks,” märkis Tobreluts. Teisena lõpetas Elva jooksaraja endine korraldaja Priit Simson 12.33-ga. Kolmanda koha sai Pärtel Piirimäe spordiklubist ProRunner ajaga 12.53.

Naistest suutis kõige kiiremini trassi läbida Kristel Vallaste (Jooksupartner) ajaga 13.55. Järgnesid Kerli Valge 15.12-ga ja Marge Türn 15.35-ga. Elva jooskusarja lõpetab 16. septembril toimuv Elva Järvedejooks.

Elva Mäejooksu tulemused