Elva Mägede Jooksul domineerisid suusatajad

Tatjana Mannima Elva Mägede Jooksu finišis. Foto: Elva Metsajooksud
Tatjana Mannima Elva Mägede Jooksu finišis. Foto: Elva Metsajooksud

Elva Metsajooksude esimese osavõistlusena täna peetud Elva Mägede Jooksu 3 kilomeetri pikkuse põhidistantsi võitsid Juri Širokov Elva Suusaklubist ja Eestit taliolümpial esindanud suusataja Tatjana Mannima.

Juri Širokov läbis 12 suhteliselt järsust, aga mitte väga pikas tõusust koosneva raja täpselt 12 minutiga. Vaid kahe sekundiga kaotas talle teisena lõpetanud Priit Simson, kes parandas oma mullust tulemust poole minutiga. Kuue sekundiga kaotas võitjale Olari Orm (SK ProRunner).

“Širokov alustas väga tugevalt ja ise olin esimese poole kilomeetri järel ehk alles neljas-viies. Samas algavad just siis rasked tõusud ja kerkisin seal varsti teiseks. Širokovile lähemale nii kiiresti jõuda ei õnnestunud, ka kolmanda koha mees Olari Orm oli kohe kandadel. Širokovi tempo teises pooles langes ja ta tuli lähemale, aga mitte piisavalt,” ütles Simson ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Naistest võttist võidu suusataja Tatjana Mannima ajaga 13.24. “Päris raske oli. On suur vahe, kas jooksed hooaja alguses või oktoobris. Ma ei ole eriti jooksnud, alles 20. aprillil lõppetasin suusatamise, aga täna pingutasin korralikult,” tunnistas Mannima ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Väljaspool suusahooaega ta jookseb väga palju, sõidab rattaga, rullidega sõidab suvel. Mannima plaanib osaleda ka Elva Metsajooksude teisel osavõistlusel 26. mail, milleks on Vapramäe jooks.

Teise koha sai Elva Mägede Jooksul endine laskesuusataja Eveli Saue ajaga 14.09. “Päris raske, 2 km peal tundus veel päris hea, kuid siis läks keeruliseks. Tatjana läks algusest kohe eest ära, ma ei hakanud proovimagi – seda enam, et pole ju enda vormist aimugi,” rääkis Saue. Praegu üritab ta jooksmas käia kaks-kolm korda nädalas umbes tunnikese jagu, vahel käruga, vahel ilma.

Kolmandaks tuli spordiklubi ProRunner esindaja Kristi Kuldkepp ajaga 14.41. “Kes on Elva Mägede Jooksul käinud, see teab, milline kannatamine see on. Jooksu alguses ja lõpus saad korraks siledamal maal joosta, ülejäänud aeg tuleb ainult tõuse võtta. Raskeks läks, aga praegusele ja endisele profisuusatajale mägedes konkurentsi ei paku, kes on suure osa oma treeningutest just mägedes teinud,” sõnas Kuldkepp. Kolmas koht tuli ka talle endale üllatusena. “Stardinimekirja vaadates oleksin pakkunud 5. või 6. kohta,” lisas Kuldkepp.

Elva Mägede Jooksu tulemused