Elva tänavajooksu võitis Allar Lamp

Pühapäeval peeti Elvas 5,2 km pikkune tänavajooks, mille meestest võitis uue rajarekordi 15.50ga Allar Lamp. Naistest oli kiireim Jekaterina Patjuk 17.58ga.

Mullune võitja Dmitri Aristov kaotas lõpuks Lambile üle poole minuti ning oli 16.23ga teine. Keio Kits sai 16.42ga kolmanda koha. Naistest järgnesid Patjukile Lily Luik ja Grete Tõnne.

Kokku osales Elva tänavajooksul 343 jooksusõpra, neist 178 pikal distantsil ja ülejäänud lastejooksudel. Elva jooksusarja peakorraldaja Priit Simson rõõmustas, et võrreldes eelmise hooajaga on osavõtjate arv kahekordistunud. “Hea meel on sellest, et tänu kuumale ja päikeselisele ilmale leidsid nii paljud jooksjad tee järvede linna Elvasse,” kommenteeris Simson.

Ürituse avas olümpiavõitja Erki Nool.

Elva tänavajooks on linna jooksusarja esimene etapp, veel on kavas 18. augustil 3 km pikkune Elva mäejooks, kus rajal tuleb ületada 11 tõusu, ning 3. novembril 7,2 km pikkune Elva järvedejooks.

Elva tänavajooksu kõiki tulemusi näete siit.

Fotol: veel juhib Dmitri Aristov Allar Lambi ees. Foto autor: Margus Ivask