Elva tänavajooksul kiiremad Ibrahim Mukunga ja Kaisa Kukk

Elva tänavajooksu start. Korraldajate foto
Täna toimunud Elva jooksusarja esimese osavõistluse, 10 kilomeetri pikkuse Elva tänavajooksu võitis meestest ülekaalukalt keenialane Ibrahim Mukunga ajaga 30.00,87. Talle järgnes Rauno Laumets (SK Jooksupartner) 32.23,11-ga ja laskesuusatajana tuntud Indrek Tobreluts (Elva suusaklubi) 32.46-ga. 
Naistest oli edukaim tallinnlanna Kaisa Kukk (Treeningpartner) ajaga 38.14. “Ilm oli palav küll, aga mitte nii hull kui poolmaratoni Eesti meistrivõistlustel Narvas. Hommikul otsustasin alles Elvasse jooksma minna. Ma ei valmistunud selleks üldse ja aja peale ka ei mõelnud. Eile käisin Pirital seikluspargis ronimas, lihased võttis päris haigeks,” sõnas Jooksuportaalile Kukk, kes eelmisel aastal lõi kaasa Elva järvedejooksul ja mäejooksul, kuid Elva tänavajooksul osales ta alles nüüd esimest korda. “Viibisin Jõgeval vanematel külas. Trenni pidin nagunii tegema 10-15 km, sobis just selle jaoks. Pean asfaldil jookse rohkem harjutama, sest sügisel maraton tulemas,” märkis Kukk.  
Kuna Kaisa Kukk osaleb tänavu ka järvejooksude sarjas, ei jäta ta 4. juulil Pühajärvel jooksmata vaatamata sellele, et ilmaprognoos ei pruugi olla just soodne ja võib tulla palav ilm. “Peab vaiksemalt võtma ja rohkem jooma,” rõhutas Kukk. Tema järel sai täna Elvas naistest teise koha veteranideklassi kuuluv Külli Pirksaar (SK Jooksupartner) 41.21-ga ja kolmanda koha tema klubikaaslane Kristel Vallaste 41.36-ga.
Elva tänavajooksu tulemused
JOOKSUPORTAAL