Elvan Abeylegesse tuli soolojooksuga 10 000 m Euroopa meistriks

Ettearvatult võitis naiste 10 000 m jooksus Barcelonas Euroopa meistritiitli Türgit esindav Etioopia päritolu 27-aastane Elvan Abeylegesse (pildil), kes näitas head minekut Teemantliiga Pariisi etapil, kus läbis 5000 m ajaga 14.31. Abeylegesse oli sradinimekirjas ainus, kelle isiklik tippmark alla 30 minuti. Talle kuuluv Euroopa rekord on 29.56,34.
Kuni 2. kilomeetrini püsis suur grupp jooksjaid koos, kuid pärast seda otsustas Elvan Abeylegesse minna ise jooksu juhtima, portugallanna Jessica Augosto kannul. 4. kilomeetriks said teistel eest ära kuus naist ja 5. kilomeetriks jäid ette vaid Türgit esindavad Etioopia jooksjad Elvan Abeylegesse ja Meryem Erdogan, Hollandit esindav Keenia jooksja Hilda Kibet ning portugallanna Jessica Augusto. Alates 6. kilomeetrist algas Abeylegesse soolojooks, mis kestis finišini välja. Abeylegesse lõpetas 50 meetrise eduga ajaga 31.10,23 ja võitis kahe olümpia hõbemedali, MM-i hõbemedali ja EM-i pronksi kõrvale Euroopa meistrivõistluste kuldmedali. Tiitlikaistjal venelannal Inga Abitoval õnnestus viimasel ringil spurtides mööduda Portugali jooksjast Jessica Augostost ja näpata tema ees hõbemedal ajaga 31.22,83. Portugallana pidi leppima pronksiga. Tema aeg 31.25,77.