Elvas toimuvad laupäeval lühikese krossi Eesti meistrivõistlused

Lühikese krossi eesti meistrivõistlused mullu Elvas.
Lühikese krossi Eesti meistrivõistlused mullu Elvas. Foto: Jan Õiglane

Laupäeval saab Eesti murdmaajooksu lühikese distantside meistrivõistlustega alguse suvine võistlushooaeg. Viimastele aastatele traditsiooniliselt toimub kross Elva radadel ja sõltuvalt klassist stardivad jooksjad 1-4 kilomeetri pikkusel võistlusmaal.

Uuendusena on sel aastal kavas ka poiste ja tüdrukute C vanuseklassi jooksud. Eelülesandmise põhjal ongi kõige rohkem osalejaid nooremate tüdrukute hulgas, C vanusekslassis 40 ja B vanuseklassis 36 võistlejat. Kokku on 10 distantsil kirjas 255 jooksjat, 34 klubist. Mitmed meie paremad jäävad küll erinevatel põhjustel meistrivõistlustest kõrvale, sellele vaatamata on nii meestel kui naistel oodata tasavägist heitlust meistrimedalitele.

Naistest on eeldatav favoriit pärast pikka võistluspausi avastarti tegev keskmaajooksja Liina Tšernov (SK Jooksupartner), teised pretendendid medalitele Kelly Nevolihhin (Rakvere KJK Vike), Kaisa Kukk (Treeningpartner), Egle Helene Ervin (Rakvere KJK Vike) ja Birgit Pihelgas (Indiv.).

Meestest peaksid medaliheitlusesse sekkuma eelkõige Sergei Tšerepannikov (Treeningpartner), Priit Aus (Treeningpartner), Argo Jõesoo (EMÜ SK), Olavi Allase (KJK Järvala) ja Karl Mäe (SK Altius). Pärast pikka võistluspausi ja kannakõõluse operatsioonidest taastumist on stardinimekirjas ühe eeldatava soosikuna ka Keio Kits (EMÜ SK).