Kaidi Kivioja: kaasaelamine tõi mulle medali

Kaidi Kivioja. Foto: Eesti Triatloni Liit
EMi pronksmedali võitnud Kaidi Kivioja. Foto: Eesti Triatloni Liit

Nädalavahetusel Tartus triatloni Euroopa meistrivõistlustel sprindis pronksmedali võitnud Kaidi Kivioja sõnul aitas teda medalikoha välja võidelda kaasaelanud pealtvaatajad.

“Kaasaelamisest oli tohutult kasu, see tõi medali,” ütles Kivioja. “Kindlasti oleksin tahtnud paremini ujuda, aga täna oli väga raske, oli väga palju kaklemist ja positsiooni pärast võitlemist. Kindlasti polnud see minu kõige hullem ujumine, aga alati saab paremini.”

Rattasõiduga hakkasid kohe vahet tasa tegema ja tegelikult jõudsid liidritele väga lähedale. Kui palju sind kukkumine vahetusalas mõjutas? “Ma täpselt ei tea, mis juhtus, aga ma komistasin ja kukkusin. Üritasin selle kõrvale heita ja keskenduda jooksule. Arvan, et sain sellega hästi hakkama.”

Kuidas enesetunne jooksma hakates oli, tundsid endas piisavalt energiat? “Kui vorm on hea ja kui ei ole muid segavaid faktoreid, on hea tunne ja täna see nii oli. Tundsin, et on minu päev! Kahjuks jäi natuke hõbemedalist puudu, aga pronks on mulle ka väga tähtis ja tunnen, nagu oleksin võitnud. Olen väga õnnelik, et sain oma kaasaelajatele sellist emotsiooni pakkuda,” ütles Kivioja.

“Siinne ujumisdistants on jõe tõttu päris tehniline,” rääkis Euroopa meistriks tulnud Coldwell. “Seega tahtsin korralikult ujuda ning seejärel jalgrattale keskenduda ja vahe sisse sõita. See õnnestus, kuid vahe ei olnud päris nii suur, kui ma oleksin enne jooksu soovinud. Aga mul oli jooksurajal vajalik vorm olemas ja ma suutsin edu hoida.”