Emumäe jooksu võitsid Elar Vulla ja Risto Põlluste

5 km parim naine Kelly Nevolihhin raskel Emumäe tõusul. FOTO: KATRE POHLAK

25. mail toimus Lääne-Virumaal Rakke vallas 10. Emumäe jooks, mis oma raskete tõusudega teeb palavaga distantsi läbimise veelgi tõsisemaks katsumuseks. Pikemal ehk 10 kilomeetri pikkusel võistlusmaal osutus meestest kiireimaks Elar Vulla ajaga 35.04. Tema võit osutus võimsaks, sest teisena finišeerinud mullune võitja Hardo Reinart kaotas Vullale 1.36. Kolmanda koha sai Jaanus Undrest 39.05-ga. Naistest võitis pikal maal Katrin Kukk ajaga 45.09. Järgnesid Kelli Floren 45.20-ga ja Inna Kairite 47.34-ga.
Poole lühemal ehk 5 kilomeetri pikkusel distantsil võidutses meestest Risto Põlluste ajaga 21.29. Teise koha võttis M16 vanuseklassi parim Martin Himma 22.42-ga. Kolmas oli sama vanuseklassi teine Karol Hanga ajaga 23.03. Naistest näitas taset Eesti noorsooklassi parim keskmaajooksja Kelly Nevolihhin, kes suutis raske raja läbida nii kiirelt kui 22.58. Teist naist tuli finišisse oodata ligi 9 minutit, mil pärale jõudis Kaiu Jõul 31.46-ga. Talle kaotas 4 sekundit kolmandana lõpetanud Anne Jaani.