Emumäe jooksu võitsid Hardo Reinart ja Kelly Nevolihhin

Kelly Nevolihhin Emumäe rasket tõusu võtmas. Korraldajate foto
30. mail Lääne-Virumaal Rakke vallas toimunud raske tõusuga Emumäe jooksu, mille madalaima ja kõrgeima punkti kõrguste vahe on ligi 50 meetrit, võitsid Hardo Reinart ja Kelly Nevolihhin.
Hardo Reinart läbis pikema, 10-kilomeetrise võistlusmaa ajaga 34.19,6 napsates esikoha oma venna Rauno Reinarti ees. “Arvestades paarinädalast treeningpausi jään jooksuga rahule. Läksin kohe algul vedama. Neli kilomeetrit jooksin Raunoga koos, siis tekkis tõusul vahe mis püsis lõpuni,” sõnas jooksu võitja Hardo Reinart Jooksuportaalile. Teise koha saanud Rauno Reinart lõpetas jooksu ajaga 34.45,1. Kolmandaks tuli Olle Kärner 35.54,8-ga. Naiste parimaks osutus veteraniklassi kuuluv Kaja Selter ajaga 43.13,1.
Pea poole lühema 5,5 km pikkuse distantsi võitis teist aastat järjest Kelly Nevolihhin ajaga 22.16,0, kes parandas oma mullust tulemust 42 sekundiga. “Suvine vorm hakkab tulema. Aeg oleks veel kiirem olnud, aga pidin kitsastel metsa- ja põlluteedel 10 km jooksjatest mööda saama. Päris palju aega ja energiat läks selle nahka,” kommenteeris Nevolihhin Jooksuportaalile. Millegipärast lähetati 10 km jooksjad rajale üks minut enne 5,5 km starti. “Rada on raske, aga seda ei pane tähelegi, sest loodus on ümberringi Emumäel nii ilus,” vaimustus Nevolihhin. Tema puhul kehtib reegel: kevadel ei saa vedama ja sügisel pidama. “Olen alati pigem suve peale panustanud. Kevadised jooksukrossid on lihtsalt ettevalmistusperioodi üks osa,” märkis Nevolihhin. Öelduga pidas ta silmas aprilli lõpus Elvas toimunud lühikese krossi Eesti meistrivõistlusi.
Emumäe jooksu tulemused
JOOKSUPORTAAL