Emumäe jooksul valitsesid Reinartid

25. mail Lääne-Virumaal Rakke vallas ümber Põhja-Eesti kõrgeima tipu – Emumäe toimunud 9. Emumäe jooksu 10 kilomeetri pikkuse distantsi võitis Hardo Reinart. Pea poole lühemal, 5,5 km pikkusel võistlusmaal osutus parimaks tema vend Rauno Reinart.
Hardo Reinart läbis 10 km raja, mille kõrgeima ja madalaima punkti vahe on ligi 50 meetrit, ajaga 33.38.Ta edestas teisena lõpetanud 52aastast vanameistrit Meelis Veilbergi üle kahe minuti. Omal ajal maratoni 2:15-ga jooksnud Veilbergi lõpuajaks märgiti 35.49. Kolmanda koha saanud Bert Tippi kaotas Veilbergile nelja sekundiga. Naiste esikolmikusse kuulusid Kaja Selter (40.41), Tiia Idavain (45.08) ja Annika Talvar (46.02).
5,5 km distantsi võitis Rauno Reinart ajaga 19.19. Järgnesid Risto Põlluste ja 21.06-ga ning kolmandana lõpetanud parim naine Kelly Nevolihhin 22.38-ga. Naistest sai teise koha üldarvestuses neljandana lõpetanud Egle-Helene Ervin 22.59-ga. Õrnema soo esindajate esikolmikusse mahtus veel Rita Maamägi 28.55-ga. Meestest sai kolmanda koha üldarvestuses viies olnud Mihkel Takk 24.37-ga. Kokku osales 10 km distantsil 69 ja 5,5 km distantsil 58 jooksjat. Tänavu oli uuendusena eraldi 2,5 km jooks kuni 12aastastele lastele.