Emumäe vallutas kõige kiiremini Rauno Reinart

Rauno Reinart raskel Emumäe jooksu rajal. Foto: Katre Tamp

Eile toimus 13. Emumäe jooks, mille rada koosneb rasketest tõusudest. Jooksu võitis esimesel tõusul asjad paika pannud spordiklubi ProRunner esindaja Rauno Reinart.

Esimene tõus tuli jooksjatel võtta teise kilomeetri alguses, kus Reinart järgnevate ees korraliku vahe sisse tegi, jõudes 10 km distantsi finišisse ajaga 40.16,6. Ta edestas teisena lõpetanud Martin Vilisimäed üle minuti. Vilismäe aeg 41.32,5. Kolmanda koha sai tänavuse Tallinna trepijooksusarja valitseja Rauno Tiits ajaga 42.21,2.

Rauno Reinart osales Emumäe jooksul juba kuuendat korda. “Seekord otsustasin võistlust võtta hea trennina, kuna eelmisel aastal tehti uus rada, mis mulle ei meeldi,” rääkis Reinart ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Tänavu olid korraldajad veel ühe uue lõigu lisanud, mis tõi paar tõusu juurde ja tegi raja mõnusalt raskeks. “Kokku on distantsil tõsiseid tõuse kolm-neli tükki, aga ahjuks pole enam seda lõputõusu, mis vanal rajal ja kust üles saamiseks pidi ka käed appi võtma,” meenutas Reinart.

Kiireimaks naiseks osutus pikal distantsil Margarete Merenäkk ajaga 55.15,8. Teise koha sai Heddy Tiits 56.38,5-ga ja kolmanda koha Terje Muuk-Adrat 57.06,8-ga. Emumäe jooksul oli võimalus joosta ka poole lühemal, 5,8 km pikkusel distantsil. Selle võitis Jaan Õun (Täppsportlased) ajaga 26.42,8. Järgnesid noormeeste arvestuses võistelnud Christopher Christjan Lään 27.43,8-ga ja Läänele kahe sekundiga kaotanud Renno Merenäkk. Naistest võitis lühema distantsi üle 5 minutilise eduga Helena Lõune ajaga 33.12,4.

Osalejate sõnul on Emumäe jooks hästi korraldatud toreda atmosfääriga üritus, kuid rada keeruline, kohati väga kitsas ja käänuline, mistõttu pidi olema tähelepanelik, et mitte eksida. Tõeline orienteerumine, eriti mõlema distantsi eelviimane kilomeeter.