Endel Pärn õpetab jooksuprofessor Ants Nurmekiviga noorte treenimist

Treener Endel Pärn ei lase noortel jooksjatel üle treenida.
Treener Endel Pärn ei lase noortel jooksjatel üle treenida.

Jooksutreener Endel Pärn korraldab 24.-25. novembril Valgamaal Madsa spordibaasis noorte treenimisele suunatud kahepäevase ürituse, kus oma teadmisi jagab jooksuprofessoriks nimetatud Ants Nurmekivi.

„Püüame Nurmekivi abiga leida parimat teed oma eesmärkide teostamiseks. Pean teda Eesti parimaks jooksuspetsialistiks ja tema vastutulelikkust ära kasutades olen suutnud igasugused niiöelda Tuha-Juhanid oma õpilastest eemal hoida,“ ütles Pärn ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Lisaks jooksjatele harjutavad Pärna juhendamisel ka noored triatleedid.

Esimesel päeval tuleb Madsa spordibaasis jutuks noorteklassi jooksutreeningu eripärad. „Arvan, et paljud treenerid ei näe siin suurt vahet võrreldes ”vanade” treeninguga. See on igivana probleem,“ selgitas Pärn. Veel räägitakse ülekoormusest noorte treeningust, süvalihaste treeningust ja lihaselastsusest. Laupäeval, 25. novembri hommikul saab esitada esinejatele küsimusi, misjärel võetakse ette üldkehalise ettevalmistuse harjutused ja jooksuharjutused. Kohale on lubanud tulla ka endine Eesti tippjooksja Ülo Kriisa.

„Kavatseme sellist üritust korraldada kaks-kolm korda talve jooksul. Tahaks väga loota, et Ants Nurmekivilt saadud teadmised aitavad noortel vältida oma treeningutes lausrumalusi ja kahandavad usku igasugustesse „imevahenditesse“,“ sõnas Pärn. Üritusest võivad osa võtta kõik soovijad. Majutus- ja sõidukulud jäävad nende endi kanda.

Mis puudutab Endel Pärna käe all harjutavaid paremaid jooksjaid, siis nii Liina Tšernovil, Andi Noodal, kui Kaur Kivistikul on šanss täita EM norm. „Selle mõttega me uuel hooajal ka treenime. Liina just lõpetas oma jala ravi ja alustab uut hooaega. Tema laagriplaanid on veel lahtised, aga päris kindlasti ta mõne sobiva seltskonna ja laagripaiga leiab,“ lausus Pärn.

Kaur Kivistik teeb rahulikus tempos mahutreeninguid. Praegu harutab ta veel Eestis, kuid detsembri keskpaigast on Keenias, Tiidrek Nurme Eesti külalistemajas. „Liina ega Kaur talvel võistelda ei kavatse. Andi jagab oma aega ja tähelepanu jooksu ning isikliku metsafirma käivitamise vahel. Aastavahetusest alates võib teda kohata koos soomlastest sõpradega Lõuna-Aafrika jooksuradadel,“ rääkis Pärn. Kui midagi ettenägematut vahele ei tule, siis kindlasti üritab Andi Noot talvel mõne korraliku jooksu teha.