Endine tippjooksja käivitas Kelly Nevolihhini toetamise kampaania

Tänavustel Eesti meistrivõistlustel võitis Kelly Nevolihhin 800 m kui ka 1500 m jooksu. Foto: Marko Mumm/EKJL
Tänavustel Eesti meistrivõistlustel võitis Kelly Nevolihhin 800 m kui ka 1500 m jooksu. Foto: Marko Mumm/EKJL

1990. aastatel 3000 meetri takistusjooksus Pavel Loskutovi järel Eesti meistrivõistlustel neli hõbemedalit võitnud Marko Lepp käivitas keskmaajooksja Kelly Nevolihhini toetamiseks raha kogumise kampaania, et kokku saada vajalik summa tema USA keskmäestiku laagri jaoks.

Kelly Nevolihhini esmaseks eesmärgiks on Euroopa meistrivõistluste normi täitmine. “Tema esimeseks ja ka praeguseks treeneriks on Väino Kondoja, kes oli ka minu treener. Mäletan väga hästi, kuidas treener jooksis hommikust õhtuni, et leida toetajaid, motiveerimaks mind edasi harjutama,” selgitas Nevolihhini toetamise käima lükanud Marko Lepp Jooksuportaalile. “Üks asi on Eesti meistrivõistlustelt medaleid noppida, kuid sealt edasi tiitlivõistlustele jõudmine on palju raskem samm,” lisas ta. Lepa isiklik rekord 800 meetri jooksus on 1.51, 1500 meetris 3.53 ja 3000 meetri takistusjooksus 8.51. Praegu Lepp aktiivselt jooksmisega ei tegele seljaoperatsiooni tõttu, kuid veel paar aastat tagasi jooksis ta Pärnus Jüri Jaansoni kahe silla jooksul 10 km 38 minutiga.

Koos Väino Kondojaga jõudis Kelly Nevolihhin suurepäraste tulemusteni, milleks on medalikohad Eesti meistrivõistlustel. “Uueks hooajaks, kus eesmärgid seatud eelnevatest kõrgemad, ei piisa nende saavutamiseks ainult suurest tahtejõust, tuleb muuta ka treeningu tingimusi, mis tähendab harjutamist mäestikus,” ütles Lepp. Kõigil, kel on võimalik Nevolihhinit toetada tema osalemist kaks kuud kestvas treeninglaagris, mis algab juba 8. jaanuaril, saavad seda teha otse Kelly Nevolihhini arvelduskontole EE081010010835992017. Juriidilised isikud saavad sportlast toetada läbi Rakvere kergejõustikuklubi ViKe. Lennupiletid USA-sse on küll ostetud, kuid puudu jääb 2000 eurot treeninglaagri jaoks. Kelly Nevolihhin hakkab harjutama samas kohas, kus Kaur Kivistik ja Andi Noot.

JOOKSUPORTAAL