Enne viimast etappi on EV 100 staadionisarja võidu kindlustanud Allar Lamp

Allar Lamp. Foto: Marko Mumm/EKJL
Allar Lamp. Foto: Marko Mumm/EKJL

Eesti Kergejõustikuliidu korraldatav EV100 staadionijooksusari hakkab lähenema lõpule. Ees ootab viimane, 19. augustil Pärnu Rannastaadioni Õhtumiitingul kavas olev 1000 m distants, kuid juba praegu võib öelda, et meestest on sarja võidu kindlustanud Allar Lamp. Naiste võitja selgub viimasel etapil.

“Staadionisari on paremate poolt hästi vastu võetud ja konkurents on olnud meie kandepinda arvestades üsna tihe,” ütles Eesti Kergejõustikuliidu kestvusalade alarühma juht Toomas Tarm. Viienda etapina joosti Eesti meistrivõistluste raames sarja pikim, 5000 m distants. Meestest võitis selle Berliini EMi maratoniks viimase kontrollstardi teinud Tiidrek Nurme, edestades sarja üldliidrit Allar Lampi ja teist maratonimeest Roman Fostit. Neile järgnes neljandana staadionisarjas samal kohal olev Karel Hussar, kes ainsama on parematest osalenud kõikidel sarja etappidel.

Naistel puudusid mitmed sarja üldarvestuses kõrgel kohal olnud jooksjad, kes eelistasid Eesti meistrivõistluste raames joosta 800 m distantsi. Etapi võitis Lily Luik, talle järgnesid sarja kokkuvõttes esikuuiku kohti jahtivad Laura Maasik ja Kaia Lepik.

“Staadionisarja kokkuvõttes hakkab pilt selginema. Meestest on võidu kindlustanud Allar Lamp, kellel on nelja etapiga kogutud 42 punkti. Kindel on ka Olavi Allase teine koht 35 punktiga. Mark Abner (28 punkti) ja Karel Hussar (26 punkti peaksid jagama järgmised kohad ning väikesed võimalused neid püüda on ka Karl Mäel (23 punkti ). Kuna viimase etapina joostakse 1000 m, siis tõenäoliselt siiski meeste kohad ei muutu,” arvas Tarm. Meesjuunioridest on teinud head jooksud ning on kindel liider Karel Sander Kljuzin, üldjärjestuses annab 1 punkt talle momendil 6. koha

Naistest jääb viimase etapi otsustada rohkem, kuna kõikidel liidritel peale Kaia Lepiku on seni kirjas kolme etapi punktid. “Eeldusel, et kõik liidrid viimasel etapil stardivad, on tõenäoline sarja võitja Kelly Nevolihhin (kel on praegu koos 29 punkti) ja teine Brit Rammul (27 punkti),” pakkus Tarm. Momendil asub teisel kohal Kaia Lepik (28 punkti), kuid temast võivad veel viimase etapiga mööduda nii Katrina Stepanova, Laura Maasik kui ka Birgit Pihelgas. Neil kõigil on praegu 23 punkti. Seega saab kohtadel 3.-6. lõppjärjestuses otsustavaks viimane just etapp.

Kokku joostakse EV100 staadionijooksusarjas kuus etappi, millest arvesse läheb nelja parema etapi punktisumma. Punkte saavad etapi 10 paremat. Kokkuvõttes autasustatakse kuute paremat naist ja meest.