Epp Paalberg sai taliuniversiaadil suusaorienteerumises 11. koha

Vaskult: Doris Kudre, Jonne Rooma, Epp Paalberg, Silvia Luup. Foto: Eesti Orienteerumisliit
Vasakult: Doris Kudre, Jonne Rooma, Epp Paalberg, Silvia Luup. Foto: Eesti Orienteerumisliit

Epp Paalberg sai Venemaal Krasnojarskis taliuniversiaadil suusaorienteerumises ühisstardiga 8,3 km pikkusel lühirajal 11. koha, kaotades võitjale 2.21. Kümnes koht jäi vaid ühe sekundi kaugusele, selle napsas tugeva lõpuspurdiga itaallanna Stefania Corradini.

„Sain stardist hästi minema ja püsisin ilusti parematega konkurentsis. Raja teises poole tulid koguneva väsimuse foonil sisse mõned väikesed teevalikuvead, kuid lõppkohta need väga oluliselt ei mõjutanud. Olen nii selle kui ka oma eelmiste univerisaadistartidega rahul, sest olen vormi hästi ajastanud ja tegin siin hooaja parimad sooritused,“ ütles Paalberg.

Doris Kudre sai 21. koha (+4.35), Katrina Ojavee 7. koha (+7.25), Silvia Luup 28. koha (+7.41),  Jonna Rooma 32. koha (+11.09). Tasavägises võistluses medalitele tuli võitjaks soomlanna Liisa Nenonen ajaga 37.07, hõbeda teenis venelanna Marina Vjatkina (+0,07) ja pronksi tšehhitar Petra Hancova (+0,19).

Eesti meestekoondise parima soorituse eest hoolitses 9,3 km pikkusel rajal juunior Andres Rõõm, kes alistas lõpuspurdiga tšehh Vojtech Matus’i ning saavutas 18. koha finišeerides +3.18 pärast võitjat. „Jään oma esitusega rahule. Eelnevad võistluspäevad olid mul üpris ebaõnnestunud ning sellepärast stardipositsioon täna kehvavõitu. Plaanisin kohe teel esimesse punkti oma positsiooni parandada, et liidritega vahe minimaalne hoida. Suutsin rajal vigadest hoiduda, kuid tegin kaks ebaõnnestunud teevalikut. Rajal pidin terve võistluse vältel võitlema parema positsiooni nimel ja mul on hea meel, et suutsin ka finišisirgel oma võtta,” kommenteeris Rõõm.

Kevin Hallop  sai 22. koha (+4.20), Kaarel Vesilind 29. koha (+5.53), Sander Pritsik 31. koha (+6.19), Rimmo Rõõm 33. koha (+6.56), Georg Caius Kutsar 34. koha (+7.03). Kolm liidrit püsisid raja eelviimases kontrollpunktis koos ning otsustas teevalik viimasesse kontrollpunkti suusastaadionil. Kahest variandist valis kiirema ainsana norralane Jörgen Baklid, kes edestas finišis venelasi Sergei Gorlanovit kolme ja Vladislav Kisseljovi 12 sekundiga.

Järgmisena on Eesti parimatel suusaorienteerujatel ees MM-võistlused Rootsis, mis algavad 20. märtsil.