Olosel klassikasõidus meie parimad Andreas Veerpalu ja Laura Alba

Laura Alba aasta tagasi Olosel suusatamas. Foto: erakogu

Soomes Olosel jätkusid täna „FIS Tykkikisat“ suusavõistlused meeste 10 km ja naiste 5 km (paberite järgi distantsid 9 km ja 4,5 km) eraldistardist klassikatehnika sõitudega. Eesti meestest sai Andreas Veerpalu parimana 12. koha ja naistest Laura Alba 13. koha.

Olümpiavõitja Andrus Veerpalu poeg Andreas Veerpalu kaotas -13 kraadiga tehislumel peetud 10 km klassikasõidu võitnud soomlasele Lari Lehtonenile 41,9 sekundit. Soomlane läbis distantsi ajaga 21.26,1. Reaalselt ei olnud siiski tegemist 10 km suusatamisega, sest võistlejad läbisid kaks veidi üle 4 km pikkust ringi. Ka suusatajate käel olnud GPSiga spordikell näitas raja pikkuseks alla 9 km. “Olen oma tulemusega kindlasti rahul, kuna hooaja esimesed võistlused alles,” ütles Veerpalu Jooksjale.

Eile klassikasprindis kuues olnud Raido Ränkel sai 15. koha (+43,9). “Tundsin ka täna, et mootor veel ei tööta. Üksinda sõites saab sellest aru. Teise ringi lõpu poole sai Hakola mind kätte ja tempo tõusis kohe, tundsin et maha ma temast ei jää mingil juhul. Ühesõnaga koos jõuab sõita, üksinda ei suuda. Kiirust tuleb veel arendada. Suusk toimis hästi,” võttis Ränkel tänase võistluse kokku. Teiste eestlaste kohad: Marko Kilp 17. koht (+56,6), Kaarel Kasper Kõrge 59. koht (+1.55,9), Hans Teearu 102. koht (+3.27,6) ja Kaspar Vaher 107. koht (+4.42,1).

Naiste 5 km eraldistardist klassikatehnikasõidus lõpetas Laura Alba eestlannadest parimana 13. kohal, kaotades võitnud poolatar Justyna Kowalczykule 1.01,5. Võitja aeg 11.48,7. “Külma tõttu päris sellist sõitu ei suutnud teha, kui oleksin tahtnud,” sõnas Alba Jooksjale. Asi libisemise taha ei jäänud, sest suusad olid tema kinnitusel väga head. “Pigem ei saanud lihaseid enne starti nii soojaks kui oleks vaja olnud. Eesmärk oli kaotus alla minuti võitjale ja koht kümne hulgas, mis peaaegu õnnestus,” lisas Alba.

Kowalczykule järgnesid soomlannad Krista Pärmäkoski (+9,3) ja Aino-Kaisa Saarinen (+26,2). Teistest eestlannadest said Tatjana Mannima 27. koha (+1.28,6), Triin Ojaste 35. koha (+1.37,4), Anette Veerpalu 36. koha (+1.40,1), Kati Tammjärv 40. koha (+1.44,7) ja Kristiina Kresmer 59. (+2.45,3) koha.