Eraldistardiga Kuremaa Retrojooksu võitsid Kaur Kivistik ja Kaisa Kukk

Raido Mitt, Kaur Kivistik ja Andi Noot autasustamisel. Foto: Merike Annuk
Raido Mitt, Kaur Kivistik ja Andi Noot autasustamisel. Foto: Merike Annuk

Eile toimus 50. Retrojooks ümber Kuremaa järve. Tegemist on ainulaadse jooksuga Eestis, sest võistlejad lähetatakse rajale eraldistardist. Jooksu võitis meestest 3000 m takistusjooksu Eesti rekordi omanik Kaur Kivistik ja naistest klubi Treeningpartner esindaja Kaisa Kukk.

Eesti paremikku kuuluvad jooksjad tõi kohale auhinnaraha, mis nii meestel kui naistel esikoha puhul 500 eurot, teise koha puhul 350 eurot ja kolmanda koha puhul 150 eurot. “Võistlejad lubati 12 km pikkusele rajale 15-sekundilise intervalliga. Seetõttu algusest peale põnev, kuna ei teadnud, kuidas teised jooksevad ja mis taktika ning tempoga teised välja läksid. Rada oli väga tehniline, enamus rajast kulges metsas pisikestel radadel ja üle pehme põllutee. Ise olen jooksuga rahul. Pinget jätkus lõpuni, sest polnud teada mitmenda välja jooksen,” ütles Kivistik ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Mees võitis jooksu ajaga 43.54.

Kivistiku arvates võiks Eestis sellise kontseptsiooniga jookse veel olla. “Minu eesmärk oli joosta ühtlase tempoga ja metsas, kus kiiruseid väga suureks ei läinud, tempos mitte palju järgi anda,” lisas Kivistik. Teiseks tuli tükk aega võistlemisest eemal olnud Andi Noot tulemusega 45.01. “Andi magas enda õige stardiaja maha ja alustas mõned kümned sekundid hiljem. Korraldajate sõnul oleks ta õigeaegselt startides samuti teine olnud, kuid ma ei tea, mis sellisel juhul meie vahe oleks jäänud,” rääkis Kivistik. Kolmandaks tuli Raido Mitt ajaga 46.26.

Kelly Nevolihhin, Kaisa Kukk ja Luna-Aleksandra Lagoda autasustamisel. Foto: Merike Annuk
Kelly Nevolihhin, Kaisa Kukk ja Luna-Aleksandra Lagoda autasustamisel. Foto: Merike Annuk

Naistest näitas head minekut Kaisa Kukk (51.55), kes edestas teisena lõpetanud Luna-Aleksandra Lagodat (53.05) ja Kelly Nevolihhinit (54.14). Kaisa Kukk end stardis hästi ei tundnud, sest külmetas neljapäeval Laidoneri teatejooksul ja sealt edasi läks kohe spordinädala raames treeningut andma, õhtuks lõi väikese palavikugi välja.

“Reede hommikul andsin veel treeningu hallis, tegin ise väljaasted, kükid kaasa. Sellest muutusid lihased väga kangeks. Eraldistart on minu jaoks uudne kogemus. “Maastik oli raske, terve tee jooksin “punases”, aga ju trepid, mäed ja raskused on minu teema. Suur au on kodukohas võita ja ema 55. juubeli puhul ilus kingitus teha,” lausus Kukk ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Tallinna Maratonist ta enda sõnul arvatavasti taastunud pole. “Võistluseid tuleb kogu aeg peale, aga selleks hooajaks enam mul suuri eesmärke pole,” märkis Kukk.

50. Kuremaa Retrojooksu tulemused