Erki Pütsep võitis soolosõiduga Honda Otepää rattamaratoni

Samsung Estonian Cup rattamaratonide sarja viienda etapi Honda Otepää rattamaratoni võitis  Erki Pütsep. 30-kraadises kuumuses pani end Otepää kuppelmaastikul proovile 1621 ratturit. 
13. korda Tehvandi staadionilt stardi saanud 63 km pikkune põhisõit viis ratturid Käärikule. Erki Pütsep kiirendas koos Peeter Pruusiga juba võistluse alguskilomeetritel. Siis jäi aga Pruus maha ja langes peagruppi tagasi.
Kuigi vahepeal paari minutini ulatunud vahe lõpus vähenes, ei saanud jälitajad liidrile ohtlikuks. Pütsep võitis 2:01.37ga, kuueliikmeline grupp kaotas talle 28-30 sekundit, nende seas võtsid teise-kolmanda koha Caspar Austa ja Pruus. Austa tagas ühtlasi teise kohaga kolm etappi enne lõppu  Samsung Estonian Cupi üldvõidu.
Pütsepa sõnul tundis ta end võistluse esimestel kilomeetritel kindlalt ja tahtis kohe proovida, milleks konkurendid võimelised on. „Vorm on hea ja nii tuligi täna soolosõit,“ ütles ta.
U-23 vanuserühma esimese ja üldarvestuses seitsmenda koha saavutas Peeter Tarvis. Parim juunior oli Kevin Lippe. Naistest oli kiireim Greete Steinburg, kes lõpetas ajaga 2:25.34, olles üldarvestuses 129.
AXA Poolmaratoni võitis Mihkel Kalja, kel kulus 38 km läbimiseks 1 tund, 21 minutit ja 55 sekundit. Talle järgnesid Ekke-Kaur Vosman ja Kristjan Johanson.
Honda Otepää Rattamaratonil osales kokku 1621 ratturit, neist 495 AXA poolmaratonil ja 230 Gutta lastesõitudes.
Gutta lastesõitude M8 võistlusklassis oli poistest kiireim Lauri Tamm ja tüdrukutest Berit Hiie. Kuni 10-ne aastaste laste seas saavutasid esikoha Madis Mihkels ja Aidi Gerde. M12 vanuseklassis olid kiireimad poisid Markus Pajur, Karmo Kutser ja Mart Usiutsev. Kuni 12-aastaste tüdrukute seas oli täna taas kiireim Ilona Tasane, kellele järgnesid Indra Kutser ja Piret Pung.
Järgmine, kuues Samsung Estonian Cup rattamaratonide sarja etapp Kalevipoja rattamaraton toimub 11. augustil Jõgevamaal.