Esimene Vooremaa poolmaraton läbib ajaloo- ja kultuuriobjekte

Vooremaa poolmaratoni raha viib läbi ka Kuremaa tuuleveski juurest. Foto: Kultuuriselts Vanaveski
Vooremaa poolmaratoni rada viib läbi ka Kuremaa tuuleveski juurest. Foto: Kultuuriselts Vanaveski

Kultuuriselts Vanaveski koostöös partneritega korraldab tänavu 24. septembril Jõgevamaal Jõgeva vallas mitmeid ajaloo- ja kultuuriobjekte läbiva esimese Vooremaa poolmaratoni.

Jooksu organiseerimise eestvedamise võttis oma peale mittetulundusühingu KS Vanaveski juhatuse liige Reine Koppel, kuid meeskond on suur, sest koostöö käib Jõgeva linna ja vallaga. Vooremaa poolmaratoni idee tekkis Koppelil eelmisel aastal. “Tänavu saab kümnes aasta, kui korraldame Jõgeval Mihklipäeva viie silla jooksu. Esialgu oli see väike omaküla üritus, aga nüüd on olnud osavõtjaid ka mujalt, mitte ainult meie vallast,” rääkis Reine Koppel ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Mihklipäeva jooksu distantsi pikkuseks on ainult 3,2 km. “Kuna Jõgeva lähistel eriti jooksuvõistlusi ei korraldata ja on ainult mõned lühemad distantsid ja kevadel Jõgeva Rahvajooks (10,2 km) ning detsembris spordiklubi ProRunner korraldatud Jõgeva Jõulujooks (10 km), siis mõtlesime, et teeme ise ühe pikama jooksu ka,” pajatas Koppel Vooremaa poolmaratoni idee sünnist. Selle mõtte ütles välja Mihklipäeva jooksul osalenud Rauno Võsaste, kes nüüd ka ise Esimese Vooremaa Poolmaratoni organiseerimsimeeskonnas kaasa lööb.

Kuna start asub Kuremaa mõisa ees ja finiš Jõgeval ning jooksurada läbib erinevaid Jõgeva valla ja linna piirkondi, on korraldajad meeskonda kutsunud vabatahtlikke. Oma õla on praeguseks alla pannud Jõgeva vallavalitsus ja Jõgeva linnavalitsus. Kulude katteks käib praegu ka sponsorite otsimine. Võistluste peakohtunik on Jõgevamaa gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja Rainer Võsaste.

Korraldajad soovivad, et Vooremaa poolmaratonist kujuneks huvitava raja, kaunite loodusvaadetega ja hariv jooksuüritus. Rada läbib mitmeid ajaloo- ja kultuuriobjekte, millega saab lähemalt tutvuda Vooremaa poolmaratoni kodulehel www.vooremaamaraton.ee, kuhu on üles pandud ka kultuurse raja skeemi, kust võib leida infot rajal nähtava kohta. Lisaks poolmaratoni jooksjatele on poolmaratonile oodatud ka kõndijad. Finiš on avatud neli tundi, mis tähendab, et reipal sammul kõndijad saavad samuti huvitavast ja kauniste vaadetega rajast osa.