Esimese Elva Südaööjooksu võitsid Rauno Laumets ja Kristel Vallaste

Elva Südaööjooksu start. Foto: Kayvo Kroon

Täna öösel toimus Elva tänavatel esimene heategevuslik Elva Südaööjooks, mille 10 km pikkuse põhidistantsi võitsid spordiklubi ProRunner esindaja Rauno Laumets ja Kristel Vallaste Jooksupartnerist.

Stardist minnes jooksid kolmekesi koos Rauno Laumets, Dmitri Aristov ja Rauno Reinart, kes tõmbasid kohe korraliku tempo üles, kattes kilomeetreid 3.10-3.12-ga. Neljandal kilomeetril hakkas Reinart maha jääma. Laumets koos  Aristoviga jätkasid ees kahekesi kuni viimase sirgeni.

“Võtsin jalad kõhu alt välja ja panin oma endise keskmaajooksja kiiruse mängu, mis õnneks tõi ka võidu. Pärast Narva Energiajooksu poolmaratoni olin veidi ebakindel starti minnes, kuid joosta oli hea ja kerge. Võib loota, et suudan sama hooga ka järgmistel võistlustel jätkata,” ütles Rauno Laumets ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Laumets läbis kaks 5 km pikkust ringi, mis kulgesid varasema Elva tänavajooksu rada mööda, ajaga 31.50,3. Teisena lõpetanud Dmitri Aristov kaotas talle veidi vähem kui viie sekundiga, saades lõpuajaks 31.55,5. Kolmas koht kuulus jällegi ProRunneri jooksjale – Rauno Reinartile, kes jõudis finišisse ajaga 32.48,4. Kuna start anti südaöösel, siis pärast jooksu ei saanud Rauno Laumets eriti sõba silmale, aga paar tundi hiljem õnnestus tal ikkagi magama jääda. “Mulle vähemalt tundub kesköine jooks sobivat,” sõnas Laumets.

Naistest võitis Elva Südaööjooksu Kristel Vallaste spordiklubist Jooksupartner ajaga 42.10,9. Teise koha sai tema klubikaaslane Külli Pirksaar 42.47,9-ga ja kolmanda koha Kristi Kuldkepp ProRunnerist 43.47,9-ga.

Elvast pärit, kuid Tartus J. Poska nimelises gümnaasiumis õppiva Laura-Maria Matsi sõnul sündis Elva Südaööjooksu idee koolis tunni ajal, kui hakati rääkima uurimustöödest. “Kuna saime teada, et Elvas jooksusarja enam senisel kujul ei toimu, peaks ise midagi tegema. Kuna tavalist jooksu on juba olnud, mõtlesime koos Klea Marie Laariga teha keskööjooksu. Kuna kell kümme on ikkagi vara ja Rakveres algab Ööjooks ka seal kandis, sai otsus tehtud täpselt südaöö peale,” kirjeldas Mats. Korraldamine võttis oma osa ning magama õnnestus tal saada kell 4 varahommikul.

Stardimaksude näol koguti Tartu ülikooli lastefondile raha, mida kogunes 2045 eurot. Esimesel Elva Südaööjooksu 10 km distantsil osales 154 jooksjat. 5 km noortejooksust võttis osa 38 jooksjat ja 800 m lastejooksul tegi kaasa 27 ja 400 m lastejooksul 18 jooksjat.