Esimese Iisaku rahvajooksu võitis Nikolai Vedehin

Nikolai Vedehin. Foto: Mallor Malmre
29. septembril Enn Selliku jooksuklubi korraldatud esimese Iisaku rahvajooksu võitis Nikolai Vedehin. Ta läbis 6 km pikkuse distantsi ajaga 19.12. Teise koha sai Dmitri Aristov, kes kaotas võitjale 4 sekundit. Kolmandana jõudis finišisse 45-aastane vanameister Vjatšeslav Košelev ajaga 19.17,8. Naiste parimana lõpetas üldarvestuses 10. kohal pikkadel maadel suusatajana tuntud Tatjana Mannima ajaga 23.12,1. Järgnesid Enn Selliku enda õpilane Grete Tõnne 23.37,1-ga ja kohe tema järel Kelly Nevolihhin 23.41,5-ga. Kokku lõpetas põhidistantsi 91 jooksjat, neist 45 naist.
Iisaku rahvajooksuga tähistas Selliku jooksuklubi 40 aasta möödumist ajast, mil Enn Sellik ja Ülo Kriisa võitsid juunioride Euroopa meistrivõistlustel oma esimesed medalid. Pärast neid ei ole keegi Eesti pikamaajooksjatest juunioride ja noorteklassis EMil medalikohta saavutanud.