Seelikutes Kadrijooksu võitsid Tarvi Tameri ja Helina Pärn

Kiiremad seelikutes mehed: Janar Juhkov, Tarvi Tameri ja Aaro Tiiksraa. Foto: erakogu
Kiiremad seelikutes mehed: Janar Juhkov, Tarvi Tameri ja Aaro Tiiksaar. Foto: erakogu

Spordiklubi Stamina eestvedamisel toimus täna Tallinnas Kadriorus seelikutes esimene Kadrijooks, mille võitis meestest Tarvi Tameri. Naistest viisid kaksikvõidu Saaremaale Helina Pärn ja Lisett Alt.

Meestest suutis võitja Tarvi Tameri (Jooksurullid) läbida 5 km pikkuse distantsi seelikus joostes ajaga 17.23,7. “Soojendusel kiirendusi tehes sain aru, et jalad võivad seelikusse kinni jääda, mistõttu tõmbasi seeliku nii kõrgele, et alumine äär jäi üle põlvede. Komistamise oht oli sellega maandatud. Jooksu ajal polnud aega seelikule mõelda,” seletas Tameri ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Teisena lõpetanud Janar Juhkov (Treeningpartner) kaotas talle 7,4 sekundiga.

“Juhkoviga on sel aastal küll kõrvuti joostud saadud. Kord tema peale jäänud, kord mina. Seekord võttis tema jooksu vedamise enda peale mina olin meeter või kaks järgi ning vahepeal ka kõrvuti. Arvasin, et lahendus jääb lõpusirgele, kuid ootamatult Kreutzwaldi monumendi pöördel sain edumaa ning nii pidin üksi lõpuni tulema. Keeruliseks tegi jooksu asjaolu, et kogu rada oli avatud kõigile ning jalutajad said alles viimasel sekundil aru, et mingi võistlus käib. Eks see lisas jooksule ka pisut vürtsi ja põnevust,” rääkis Tameri.

Kolm kiiremat Kadrijooksu naist autasustamisel. Foto: erakogu
Kolm kiiremat Kadrijooksu naist autasustamisel. Foto: erakogu

“Jooksime koos peaaegu lõpuni. Algus ehk läks liiga kiireks. Minul polnud käike rohkem võtta,” ütles Juhkov. Kolmanda koha sai Aaro Tiiksaar tulemusega 18.09. Janar Juhkov tunnistas, et kui enne starti seeliku kätte sai, oli tal ebamugav joosta. “Vaesed naised, kes igapäevaselt ringi jooksevad sellega. Paraku pidi seelikuga startima, võistlema ja lõpetama. Seda võis enda maitse järgi nn ringi disainida. Tõmbasin seelikusaba üles ja ühele poole tegin sensuaalse pauna, et jalgadel oleks liikumisruumi. Nägin välja kui Hawaii lühikese seelikuga piiga,” kirjeldas Juhkov.

Jooksu ajal hakkas tal seelik vasakult poolt kiskuma. “Ilmselt suurte sammude pärast. Muidu terves pikkuses seelikul läks sooja tehes jalge vahel esimene ja tagumine osa sõlme. Paljud jooksjad tegid vastava make upi ja lisanud näiteks parukad, kudumid, põsepuma jne. Jooks pälvis Kadriorus suure tähelepanu, kuna keegi ei saanud aru, mis toimub. Eriti välismaalased,” lausus Juhkov.

Naistest võtsid Kadrijooksul kaksikvõidu saarlannad. Esikohale jooksis end Helina Pärn ajaga 21.37. Kohe tema järel kaks sekundit hiljem finišeeris Lisett Alt. Kolmandana lõpetas Eve Kitvel 22.40-ga. Võitja Helina Pärn rääkis, et sidus seeliku ühe otsa sõlme ja nii sai seelikust miniseelik ega takistanud jooksmist. Jooksin Lisettiga koos, lõpus edestasin teda vaid kahe sammuga,” sõnas Pärn.

1. Kadrijooksu tulemused