Esimese Pärnumaa Võidupüha maratoni võitis Kristo Reinsalu

Täna toimunud esimese Pärnumaa Võidupüha maratoni võitis Stamina Arcotransport jooksutiimi kuuluv Kristo Reinsalu (pildil) ajaga 2:41.18.

Reinsalu sõnul ei olnud rada sobilik kiire aja jooksmiseks, kuna joosta tuli ka pehmemal pinnasel ja kitsamatel
metsaradadel ning samuti treppidest üles. “See ei olnudki mu eesmärk. Tahtsin teha mõnusa pikema
trenni, kuna olen peale kevadist Rotterdami maratoni jooksnud vaid paar korda üle
20 kilomeetri,” rääkis Reinsalu Jooksuportaalile. Enam kui pool maad jooksis ta koos Mario Mustasaarega
keskmiselt kiirusega 3.42-3.44 km kohta. “Raeküla metsas (kilomeetritel 21-27), kus õhk eriti ei liikunud, tundsin, et kuumus on päris korralik. Mariol tekkis raskem hetk pärast Raeküla metsast
väljumist. Ilma kiirust lisamata tekkis meil kohe vahe, mis hakkas kiirelt
kasvama. Viimased 10 kilomeetrit ei tulnud ka mulle kergelt, kuid seda
peaasjalikult vedelikupuuduse tõttu,” ütles Reinsalu, kes
enne jooksu jõi kogemusest ära poolteist mineraalvett, mis aitas tal kesta kuni 30 kilomeetrini.

“Arvestades senise
suve ilmselt ühte kuumimat ilma, oleks võinud olla joogipunkte tihedamalt. Õnneks aitas mind
vahepeal suurest hädast välja eessõitnud jalgrattur – olen talle väga tänulik! Rüütli tänaval
finišeerimine oli väga hea mõte. See meenutas mulle emotsionaalselt suuri
linnamaratone, kus on samuti pikem lõpusirge mõnel peatänaval, kus kaasa elamas hulgaliselt pealtvaatajaid,” kiitis maratoni võitja korraldajaid. Kristo Reinsalu muljeid Võidupüha maratonist saab pikemalt lugeda
Stamina Arcotransport jooksutiimi blogist.

Teise koha sai distantsi keskel Reinsaluga koos püsinud Mario Mustasaar (TÜASK), kes lõpuks kaotas võitjale üle nelja minuti. Mustasaare lõpuaeg 2:45.58. Kolmas oli Reget Roomet 2:59.35-ga. Kolm esimest suutsid raskel rajal ja poolenisti maastikul kulgenud ning tänavuse Pärnu kõige soojema ilmaga, +26 kraadise kuumusega toimunud maratonil saada aja alla kolme tunni. Maratoni algusest peale kuni poole maani juhtinud lätlane Valdis Nivolos kustus nii ära, et langes neljandaks. Parima naisena jõudis finišisse Irja Bernard ajaga 3:51.34. Talle järgnesid Evelin Pellenen 3.56.55-ga ja lätlanna Inga Zalite 4:24.09-ga. Kokku lõpetas maratoni 101 jooksjat.

Maratoni tulemused
Pärnu külje all Reiu puhkekesusest anti start ka poolmaratonile finišiga Pärnus. 21,1 km pikkusele distantsile, mis samuti osaliselt maastikul tuli läbida, võidutses Jaanus Bauman ajaga 1:24.13. 18 kilomeetrit üksinda liidrikohal jooksnud Ahto Jakson sai teise koha 1:24.47-ga. Kolmandaks suutis end joosta juunior Karl Mäe 1:26.35-ga. Poolmaratoni lõpetas 122 jooksjat.