Esimese Pärnumaa Võidupüha maratoni võitis Kristo Reinsalu

Reedel toimunud esimese Pärnumaa Võidupüha maratoni võitis Stamina Arcotransport jooksutiimi kuuluv Kristo Reinsalu ajaga 2:41.18.

Reinsalu sõnul ei olnud rada sobilik kiire aja jooksmiseks, kuna joosta tuli ka pehmemal pinnasel ja kitsamatel metsaradadel ning samuti treppidest üles. “Kiire aeg polnudki mu eesmärk. Tahtsin teha mõnusa pikema trenni, kuna olen peale kevadist Rotterdami maratoni jooksnud vaid paar korda üle 20 kilomeetri,” rääkis Reinsalu Jooksuportaalile.
Teise koha sai veel distantsi keskel Reinsaluga koos püsinud Mario Mustasaar, kes lõpuks kaotas võitjale 4.40ga. Kolmandana alistas kolme tunni piiri Reget Roomet 2:59.35-ga. Päikesepaisteline ilm soosis jooksjaid, kuid oli võib-olla isegi liiga kuum.
Parima naisena jõudis finišisse Irja Bernard ajaga 3:51.34. Kokku lõpetas maratoni 101 jooksjat.
Poolmaratonil (21,1 km), mis samuti osaliselt maastikul tuli läbida, võidutses Jaanus Bauman ajaga 1:24.13. 18 kilomeetrit liidrikohal jooksnud Ahto Jakson sai teise koha 1:24.47-ga, kolmas oli juunior Karl Mäe 1:26.35-ga. Poolmaratoni lõpetas 122 jooksjat.