Esimese Rõuge viie järve jooksu võitis Anti Puustus

Rõuge viie järve jooksu start. FOTO: Võrumaa Spordiliit
Täna toimunud Võrumaa pikamaajooksusarja kuuluva esimese Rõuge viie järve jooksu võitis Anti Puustus. Mees läbis 8-kilomeetri pikkuse raja ajaga 29.39. Teiseks tulnud Mart Andresson kaotas võitjale 1.23-ga ja kolmanda koha saanud Martin Simpson 1.42-ga.

“Jooksin alguse langused kiiresti. Tahtsin teistega vahe sisse saada, et mitte lõpu peale jätta. Anti oli parem, seda nägin esimese tõusu peal. Ikka teine tase. Pidin teise koha punkte kaitsma. Jooksin varuga, sest kuum ilm ja rada raske,” ütles Jooksuportaalile Mart Andresson, kellest möödus Anti Puustus teise kilomeetri tõusul. “Martin Simpson ja Olavi Paris tulid tagant, aga kõik asus kontrolli all,” lisas Andresson.

Naistest võitis üldjärjestuses 37. koha saanud Kertu Ränkel (Võru suusaklubi) ajaga 37.30,7. Teisena jõudis finišisse Silva Suvi (Tartu spordiselts Kalev) 38.06,3-ga ja kolmandana Kristel Sibul (OK Kobras) 38.33,4-ga. Kokku lõpetas distantsi 210 jooksjat.
Samas toimus ka 3. Rõuge maraton, mille võitis meestest Veiko Ardel (SK Beavers) ajaga 3:19.08. Tema järel sai teise koha Erkki Etverk 3:26.45-ga ja kolmanda koha Ants Isak 3:29.36-ga. Naistest võitis maratoni Gätly Valge 4:03.41-ga. Maratonile startis kokku 29 inimest. Poolmaratoni võit läks Lätisse. Selle võttis Nauris Rudulis ajaga 1:27.48. Järgnesid Kait Vahter (Sparta) 1:30.48-ga ja Gaabriel Tavist 1:32.56-ga. Naistest osutus kiireimaks Viivi-Anne Soots 1:39.30-ga. Poolmaratonil osales 21 jooksjat.
Võrumaa pikamaajooksusarja järgmine etapp – 20. jooks ümber Uhtjärv toimub 23. juulil.