Ivar Ivanov võitis kodurajal esimese Setomaa jooksu

Esimese Setomaa jooksu start. Foto: Võrumaa Spordiliit.

Eile toimus Obinitsas Võrumaa pikamaajooksusarja 4. etapina esimest korda sarjas kavas olnud 1. Setomaa jooks, mille võitis Võru kergejõustikuklubi Lõunalõvi esindaja Ivar Ivanov.

Esimese kilomeetriga pääsesid eest ära kolm meest, lisaks Ivar Ivanovile veel Mart Andresson ja Eno Lukk. Teisel kilomeetril jäi Lukk maha, pärast kolmandat kilomeetrit pikal laskumisel tuli Ivanov osavamalt mäest ning kiiremini mäest alla ja saavutas Andressoni ees edumaa, mida distantsi teisel poolel kasvatas. Ivanov läbis 7,5 km pikkuse distantsi ajaga 25.33,6. Teise koha sai Mart Andresson (TÜASK/Alternatiivsed Jooksjad) 26.01,5-ga. Kolmandaks tuli Martin Simpson (OK Põlva Kobras) ajaga 26.55,5.

Ivar Ivanovi sõnul on tegemist tema kodupaiga jooksuga. “Olen ise Obinitsat pärit. Hea oli koduradadel võistelda. Sellepärast ma starti läksingi. Ega mul sel hooajal ei ole plaanis võistelda, kuna ei ole plaanipäraselt treeninud, vaid aeg-ajalt sörkinud. Ei ole praegu motivatsiooni, sest olen vigastusega kimbus,” rääkis Ivanov ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Puusaliiges teeb talle juba teist hooaaega muret, mistõttu mees jooksu praegu väga ei naudi ega ole ka tänavu Võrumaa pikamaajooksusarjas varem kaasa löönud. “Kerge ei olnud, annab ikka tunda, kui treenitust ei ole, aga kestsin siiski ära,” mainis Ivanov. Praegu elab mees päev korraga ja suuri plaane omale ei sea. Esmatähtis on puus korda saada, siis vaatab Ivanov edasi. Ivar Ivanovi jaoks on Setomaa jooksu näol sisuliselt tegemist kodurajaga, sest ta ise on Obinitsast pärit ja tegi sealkandis tihti trenni. “Korraldajad leidsid kõige parema raja variandi, mis üldse andis seal välja võluda,” kiitis Ivanov.

Naistest võitis Setomaa jooksu Kristel Sibul (OK Põlva Kobras) ajaga 28.58,1. Naiste teisena lõpetas suusataja Tatjana Mannima ajaga 31.53,1. Tema jaoks osutus jooks väga raskeks. “Kolm kilomeetrit läks hästi, aga järgmised 4,5 km kannatasin. Ma ei ole kaks kuud trenni trenni teinud, sest pärast operatsiooni ei tohtinud joosta. Muidu väga mõnus pingutus,” lausus Mannima. Kolmanda naisena jõudis finišisse samuti suusataja, Johanna Udras (Siljasport/Võru Suusaklubi) ajaga 32.45,1.