Esimest korda ühisstardiga sõitu pääsenud Regina Oja sai 28. koha

Regina Oja. Foto: Assar Jõepera
Regina Oja. Foto: Assar Jõepera

Regina Oja pääses täna Tšehhis Nove Mestos laskesuusatamise maailmakarikaetapil viimasel hetkel oma karjääri jooksul esimest korda naiste 12,5 km ühisstardiga sõitu, kus sai 30 naise konkurentsis 28. koha.

Kui veel eile oli Oja ühisstardiga sõitjate stardinimekirjas niiöelda joone all esimene ehk varus, siis täna hommikul vaid kaks tundi enne starti tuli ametlik kinnitus, et Regina Oja pääses startinimekirja, kuna kaks suusatajat loobusid. Kui ülejäänud Eesti koondis alustas juba teekonda Prahasse, et valmistuda järgmiseks MK-etapiks, jäi Oja ja veel paar abilist koos treener Indrek Tobrelutsuga Nove Mestosse. Tegemist on 9 aasta pikkuse vahega, kui Eesti laskesuusataja pääses naiste 12,5 km ühisstardiga sõitu. Viimati võistles selles Eveli Saue üheksa aastat tagasi.

Laskmine tiirudes täna Regina Ojal just hästi ei läinud, sest juba esimeses lamadestiirus jäi tal kaks märki üles ja see tähendas kahte trahviringi. Oja pääses tagasi rajale eelviimasel ehk 29. kohal (+59,7). Teises lamadestiirus sujus märksa paremini, kuid Oja eksis viimasel lasul. Pärast sõidetud trahviringi sai ta rajale tagasi 26. kohal (+1.47). Kolmandas tiirus, kus lasti püsti, ei tabanud Oja taas kahte märki ning ta langes 28. kohale (+3.11). Viimases püstitiirus õnnestus Ojal kõik märgis alla lasta, kuid positsiooni see ei parandanud ja ta jõudis finišisse 28. kohal (+3.49,7).

Ühisstardiga sõidu võitis 13. MK-etapi võiduni jõudnud norralanna Tiril Eckhoff, kes tegi nelja tiiru peale kokku vaid ühe möödalasu, eksides korra viimases tiirus. Teise koha sai esimeses lamdestiirus ühe möödalasu teinud rootslanna Hanna Öberg (+25,3) ja kolmanda koha samuti esimeses tiirus ühe korra eksinud sakslanna Franziska Preuss (+32,4). MK-sarja üldliider Dorothea Wierer piirdus täna 5. kohaga (+43,2). Teises tiirus jäi tal üles üks ja kolmandas tiirus kaks märki.

MK-sarja arvestuses läheb päris põnevaks, sest esikolmiku vahed on väga väikesed. Liidrina jätkab itaallanna Dorothea Wierer 776 punktiga, teisel kohal on norralanna Tiril Eeckhoff 707 punktiga ja kolmas rootslanna Hanna Öberg 705 punktiga.

Naiste 12,5 km ühisstardiga sõidu tulemused