Esinduslik Eesti kergejõustikukoondis võistleb reedel ja laupäeval Balti maavõistlustel

Teist aastat järjest Lätis, Valmieras toimuvale Balti maavõistlusele sõidab 77-liikmeline kergejõustikukoondis.

Sportlasi on võistkonnas 67 ning abiks on neile kümme treenerit. Balti maavõistlusel toovad koondisele punkte igal alal kaks sportlast.

Koondise esinumber on kettaheitja Gerd Kanter, talle sekundeerib Märt Israel. Meeste odaviseks on koondise nimekirjas MM A-normatiivi püüdev Risto Mätas ning B-normatiivist viimati kahe sentimeetri kaugusele jäänud Erki Leppik. Marek Niit stardib 100 m ja 200 m jooksus ning 4×100 m ja 4×400 m teatejooksus.

Grit Šadeiko jookseb koondise eest 100 m tõkkeid ning on ka 4×100 m teatejooksu naiskonnas. Avastardi peale pikka võistluspausi teeb Ksenija Balta, kes stardib 100 m ja 200 m jooksus ning 4×100 m teatejooksus. Naiste kõrgushüppes võistleb U-23 EM-il kuuenda koha saanud Eleriin Haas. Maris Mägi jookseb 200 m ning kuulub ka 4×100 m ja 4×400 m teatenaiskonda. Liina Tšernov teeb kaasa 800 m jooksus.

Põnevaid vastasseise võib oodata koondise sees veel meeste kuulitõukes, kus tulevad ringi Raigo Toompuu ja Kristo Galeta ning meeste 5000 m jooksus, kus stardivad Roman Fosti ja Sergei Tšerepannikov.

Naiste kettaheites püüavad üle 50 meetrist kettakaart Anu Teesaar ja Kätlin Tõllasson. Värsketest U-23 EM-koondislastest asuvad veel võistlema Martin Lehemets vasaraheites, Hendrik Kutberg kagushüppes ning Mikk Meerents kõrgushüppes. 4×100 m teatejooksus on U-23 EM nelikust kohal kolm sprinterit – Kaspar Mesila, Markus Ellisaar ja Timo Tiismaa. Richard Pulsti asendab Valmiera teatenelikus Marek Niit.