Debüüt Lossmanni mälestusjooksul tõi Kaia Lepikule võidu

Kaia Lepik. Foto: Mallor Malmre

Eile õhtul kell kaheksa anti Viljandis start spordiklubi Jooksupartner eestvedamisel toimunud 26. Jüri Lossmanni mälestusjooksule, mille 6,5 kilomeetri pikkuse distantsi võitis meestest teist aastat järjest Keio Kits ja naistest esimest korda sel üritusel osalenud klubi Täppsportlased esindaja Kaia Lepik.

Keio Kitse (EMÜ SK/Airok) võiduajaks fikseeriti 20.34. Mehe sõnul tuli talle võit kergelt. Seda näitab ka teisena lõpetanud Heinar Vaine (VAK Staier) tulemus 22.18. Kaotust võitjale kogunes tal tervelt 1.43. Kolmanda koha sai 42-aastane vanameister Andrus Lein (KJK ViKe) ajaga 22.50.

Naistest finišeeris esimesena ja üldarvestuses 26. kohal Kaia Lepik (Täppsportlased) ajaga 26.47. Juba esimene osalemiskord tõi talle võidu. “Jooks oli iseenesest väga ekstreemne, sadas vihma, palju tõuse, porine ja lõpus pikalt treppidest üles jooksmist, aga muidu äge. Kuna ma olen suurem osa asfaldil võistelnud, siis tundus väga lahe,” vahendas Kaia Lepik oma muljeid Jooksuportaalile. “Mulle päriselt meeldis. Ma ei võtnud seda väga võistlusena, treener soovitas minna ja läksingi niisama trenni eest,” lisas Lepik.

Ta ei arvanudki algul, et võib jooksu võita. “Joogipunktis hõigati mulle, et olen esimene naine, siis mõtlesin, et võiks ka lõpuni olla. Selja taha ega mujale piiluda ei julgenud, juba sellepärast, et rada oli nii libe ja porine.” Kaia Lepiku järel sai naistest teise koha tema klubikaaslane Kristina Verevmägi ajaga 27.54. Ainult sekundiga kaotas talle 19-aastane Anette Kasemets (Sakala Suusaklubi). Kokku osales vaatamata mitte just kõige paremale ilmale Lossmanni mälestusjooksul 215 jooksjat.