Esmakordse Kontorimaratoni võitsid Hannes Veide ja Tatiana Sviridova

Kontorimaratonil tuli joosta ka treppe mööda. Korraldajate foto
Kontorimaratonil tuli joosta ka treppe mööda. Korraldajate foto

Täna, Eesti Vabariigi 100. aastapäeval Tartus tarkvaraettevõtte Playtechi kontoris toimunud esimese ekstreemse heategevusliku Kontorimaratoni võitsid spordiklubi ProRunner jooksja Hannes Veide ja venelanna Tatiana Sviridova.

Tegemist oli 42,2 km maratoniga, mida joosti kontoriruumides Eesti Vabariigi sünnipäeva puhul 100 ringi. Distantsi kohta said osalejad läbida kokku 500 korrust nii tõusu kui ka laskumist, mis on kõrguste vahes samaväärne peaaegu kuus korda Suure-Munamäe otsa ja sealt alla jooksmisega. Trepiastmeid kogunes arvuliselt 21 000.

Ühtekokku startis hommikul rajale 34 jooksjat, kellest 31 läbisid distantsi täispikkuses ehk kõik 100 ringi. Meeste arvestuses saavutas parima tulemuse Hannes Veide ajaga 4:52.49 ning naiste arvestuses Tatiana Sviridova ajaga 6:04.02. Osalejad hindasid jooksu kui ühte ekstreemsemaid, raskemaid ent huvitavamaid ning ägedamaid maratone Eestis. „Karmilt äge!“ sõnas Veide finišis jooksu kohta, kelle jaoks oli Kontorimaraton üks ettevalmistuse osa tulevasteks ultrajooksudeks. „See oli korralik väljakutse natuke ekstreemsusi nautivale jooksugurmaanile,“ lisas Veide.

Kontorimaratoni tegi Hannes Veide sõnul raskeks väga tehniline ja äärmuslikult suur tõusumeetrite kogus. “Pikim sirge oli 18 sammu ja ühele ringile kogunes järske pööranguid 39 kurvi 90-180 kraadist. Tõusumeetreid tuli 1700 ja seda 42,2 km-l! Tunnen end alati hästi, kui rada on keeruline, nii ka täna. Püüdsin juba alguses leida sobiva lahenduse tugevamate konkurentide vastu ja hiljem kontrollisin olukorda. Kodust lahkudes kallim küll soovis, et jookseksin 4.45 ajaga, kuid olin pisut nõrgem. Kontorimaraton jääb minu jaoks kauaks meelde, kui äärmuslikult raske, kuid huvitav maraton,” ütles Veide.

Osalejate seas lõpetasid muuhulgas ka Margus Konnula ehk Contra ning tuntud maratonihunt Rein Pärn, kellele oli see 400. maraton. Kontorimaratoni osalejate osalustasud läksid heategevuseks Tartu ülikooli kliinikumi Lastefondile toetamaks vastsündinute osakonda vajaliku seadme ostu. Heategevustšekk summas 875 eurot anti Lastefondi esindajale üle enne jooksu starti.

Kontorimaratoni tulemused