Estoloppet avab laupäeval hooaja juubelimaratoniga

Estoloppeti pikamaasuusatajate sarja avab pidulikult vabatehnikas sõidetav 30. Viru Maraton. Laupäeval Mõedakul peetav võistlus saab alguse kell 11 ühisstardiga 42 km distantsile. Lühemale rajale minejad stardivad 20 minutit hiljem ning Mini Estoloppetil osalejatele kõlab stardipauk kell 11.30.

Maratoni korraldaja Evi Tormi sõnul on looduslikku lund maratoni pidamiseks piisavalt, kuid arvestada tuleb ka väikeste muudatustega raja profiilis. „Distantsi lõpus olnud tõusud jäävad seekord välja, mis teeb maratoni läbimise osalejatele veidi lihtsamaks. Kui suusakilomeetreid selle talve kontol veel napib, siis on juubelimaraton just õige koht nende kogumiseks,“ peab Torm raja läbimist jõukohaseks ka päris algajatele.

Ilmastikuprognoos laupäevaks on üpris karm, kuid maratoni ärajätmist tingivat 20 külmakraadi siiski ei pakuta, pigem on kella 11 paiku 15-16 kraadi külma. Kui mullu läbis Viru maratoni kaks distantsi 928 suusatajat, siis tänaseks on registreerunuid 492. Väiksem arvon ilmselt tingitud kahest põhjusest: liiga hiline talve algus ja samal päeval peetav RMK Kõrvemaa suusamaraton.

30. Viru Maratoni ajakava:
42 km ühisstart kell 11.00
22 km ühisstart kell 11.20
Lastesõidud kell 11:30 Mõedaku suusastaadionil