Estoloppeti viimasel etapil läheb lahinguks Martti Himma ja Marko Kilbi vahel

Martti Himma on enne viimast etappi Estoloppeti sarja üldliider. Foto: Tarmo Haud
Martti Himma on enne viimast etappi Estoloppeti sarja üldliider. Foto: Tarmo Haud

Estoloppeti suusasarja viimane etapp, Viru Maraton toimub eeloleval laupäeval 10. märtsil Lääne-Virumaal Pariisis. Viimasel maratonipäeval selgitatakse välja ning autasustatakse kogu hooaja parimaid.

Põnevaid lahinguid on oodata nii üldvõitude kui Skiwaxi vahefinishi auhinna nimel, kus selle võitmine on võimalik veel vaid meeste hetke üldliidril Martti Himmal ja olümpiamehel Marko Kilbil. Kusjuures mõlemale piisab Skiwaxi peaauhinna tingimuste täitmiseks vaid vahefiniši võidust.

“Vaatamata hilisele talve saabumisel õnnestus üle mitme aasta kogu sarja 6 etappi ära korraldada, millest viimased neli toimusid originaalprogrammi järgi.” sõnab Estoloppeti sarja juht Robert Peets õnnelikult.

Eelregistreerimine Viru maratonile on avatud Estoloppeti kodulehel kuni 7. Märtsi südaööni. Maratoni korraldaja Evi Torm kutsub osalema ka vähese kogemusega suusasõpru. “Lühidistants on kerge ja veidi üle 19 kilomeetri, pikk distants on kaks ringi. Raja algus on põldudel ja seal on rada lauge. Ringi lõpuossa jäävad ka mõned tõusud. Lund on piisavalt ning rajal on ka klassikajälg.” sõnas Torm.

Suusamaratonist on oodatud osa võtma ka lapsed, kelle jaoks on kohapeal eraldi lastesõidud. Samuti on Pariisi puhkekülas avatud kohvik ning osalistel on võimalik hüpata jääauku ning mõnuleda tünnisaunas.

Enne viimast etappi juhib Estoloppeti sarja Martti Himma, kellel on koos 3979 punkti. Vaid 9 punktiga jääb temast maha Mart Kevin Põlluste. Kolmandal kohal asub Sander Linnus 3963 punktiga. Naistest juhib suure eduga Triin Ojaste (3818 punkti). Järgnevad Merilin Jürisaar 3666 punktiga ja Jaanika Paalmäe 3639 punktiga.