Etiooplane Bekana Daba võitis Houstoni maratoni rajarekordiga

22-aastane etiooplane Bekana Daba võitis 30. jaanuaril USA-s Houstoni maratoni ajaga 2:07.04, mis on 33 sekundit parem kui tema kaasmaalasele 2010. aastast kuulunud rajarekord.
Daba läbis esimese distantsi poole koos keenlase Wilfred Murgori ja ameeriklastest treeningukaaslaste Brett Gotcheri ning Nick Arciniaga ajaga 1:04.17. Maratoni teine pool, mis tõi kaasa kerge vihmasaju, osutus palju kiiremaks ja järjest tempot tõstnud etiooplane läbis selle 1:02.46-ga. Möödunud hooajal alistas Daba Oslos 5000 m jooksus 13 minuti piiri. Etiooplase järel sai Houstoni maratonil teise koha ameeriklane Nick Arciniaga 2:11.30-ga ja kolmanda koha keenlane Wilfred Murgor 2:11.41-ga.
Naistest võitis maratoni 27-aastane etiooplanna Mamitu Daska ajaga 2:26.33 kaasmaalase Ashu Kasimi (2:27.47) ees. Kolmas koht kuulus ameeriklasele Stephanie Rothsteinile 2:29.35-ga. Kokku startis maratonil 6728 jooksusõpra.